• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa modelu lokomotywy serii Ol49

OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#42
Trwają prace nad budową 2 Ol-ki tym razem zbudowana będzie częściowo z elementów kolegi popowe. Ol będzie miała barwy czarno-czerwone ;)
OL.jpg
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#44
Po skończeniu budowy jednej Ol49 postanowiłem zabrać się za budowę kolejnego niskobudżetowego modelu lokomotywy. Tym razem padło na tkt48 popularną uszatkę :D. Model tym razem postanowiłem zrobić monilny a tak przedstawia się początek moich prac:

DSC04141.JPG
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#47
Narazie zrobiłem tylko tyle przy uszatce ale chyba cała kabina będzie do poprawy, ponieważ coś mi w niej nie pasuje i nie podoba się o_O
DSC04262.JPG
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#48
popraw wobec tego też przejście między tendrem a budką na dole, to co zrobiłeś to powielenie błędu z pewnej wycinanki, w oryginale wygląda to inaczej
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#49
Najbardziej razi chyba połączenie ścianek budki z dachem. W oryginale przejście w dach jest łagodne prawie po krzywiźnie, a u ciebie teraz wygląda raczej jak w barakowozie.
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#50
Sorry, ale kiepsko to wygląda. Do tekatki to nie jest podobne :(
Tak to wygląda u mnie. Inna skala, ale tekatka nie ważne w jakiej skali ma wyglądać jak tekatka.
 
Ostatnio edytowane:

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#52
Jeśli chodzi o napęd to wydaje mi się że drążek mimośrodowy jest zbyt długi ale jak to ktoś powiedział na tym forum "... w modelarstwie czasami trzeba iść na kompromis."
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#53
jest za długi, bo cały mechanizm rozrządu jest z księżyca, jeśli porównamy to z prawdziwą TKt48, w dodatku zbiorniki wodne za krótkie.
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#54
Cały napęd pochodzi od Pikowskiej BR 86 to jedna z alternatyw na której można bazować przy budowie TKt48 wiadomo że sam rostaw osi jest inny ale jak powiedział kolega wcześniej "... w modelarstwie czasami trzeba iść na kompromis." Jeśli natomiast chodzi o długość zbiorników oraz resztę elementów bazowałem na wycinkach z GPM i wydaje mi się że w ich modelu nie było zbyt dużo odstąpień od oryginału.
 

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
#55
Jak na własna produkcję i pierwszy model budowany to aż takiej tragedii nie ma
Na pewno popraw budkę bo coś jest nie tak z nią a przynajmniej dach.
Następne co bije po oczach to wyczystki na kotle powinny być w jednej linii.
Skrzynie wodne trochę pojechały Tobie za daleko do przodu
A jeżeli chodzi o wiązary i rozrząd pary to właśnie jest to ten kompromis o którym tu nie raz już była mowa.
Generalnie jeszcze trochę pracy przed Tobą
Tutaj masz zdjęcie jak to wygląda na nowym Gutzoldzie czyli prawie starym Pikolcu
 

Załączniki

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#56
I wycięcie na jarzmo w zbiorniku powinno być prawie w jego połowie a nie przy kraju.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#60
Narazie zrobiłem tylko tyle przy uszatce ale chyba cała kabina będzie do poprawy, ponieważ coś mi w niej nie pasuje i nie podoba się o_O
]
W kabinie okna czolowe powinny byc troszeczke wieksze i trzeba je zaokraglic, poprawi to caly wyglad;) brak tez poreczy pod oknami bocznymi i z tad chyba niezadowalajacy calkowity wyglad. Rozrzad pary/uklad nawrotniczy jest w innym miejscu ale to juz o wiele wiecej roboty i jesli to nie jest "krolewna na wystawe" mozna zostawic jak jest;) calkowity efekt jest ok i czysta robota, tak trzymac:)
 

Podobne wątki