• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa modelu lokomotywy serii Ol49

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#23
Tylko żeby trawionki pasowały do wycinanek. A ja bym zrobił tylko z wyciętych laserem, różnica będzie niewielka a wykonanie z pewnością łatwiejsze. I cena też dużo niższa.
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#24
Narysuj w Corelu, w odpowiedniej skali wiązary, korbowody itd. Następnie taki plik prześlij do draf model. Za parę dni będziesz miał. Wielokrotnie korzystałem z usług tej firmy i jestem bardzo zadowolony.
Wiązar śmiało można wypalić z jednej warstwy tekturki. Po przeskalowaniu wychodzi, że powinien mieć grubość 0,80 mm. Potem tylko usztywnić super glue i gotowe.
http://plany.zonk.pl/Ol49/album05/pg.020.png
http://plany.zonk.pl/Ol49/album05/pg.032.png
http://plany.zonk.pl/Ol49/album05/pg.013.png
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#25
Dzięki Panowie za pomoc ale miałbym jeszcze taką prośbę czy mógł by ktoś mi je narysować w tym corelu ponieważ zabardzo nie wiem jak sie w nim rysuje a podrugie nie posiadam corela :( Mi te wiązary i korbowody wystarczą z samej tektóry, blaszek myślę że nie ma sensu doklejać
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#30
Tender jest zgodny z wymiarami może troszke krzywo jest postawiony i dlatego, co do kół to napewno nie są elipsami to złudzenie na zdjęciu. Zdjęcie było robione na szybko jak będe miał chwilke czasu zrobię je w innym ujęciu.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#31
Bardzo ładny model Ci wychodzi. Tylko maskownice w tendrze odwróć w drugą stronę.
A Tak z czystej ciekawości z mojego tendra zrobiłeś jakiś użytek?
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#32
Tender wygląda na prawidłowy, ale nieodpowiednie są wózki i koła. Jak postawisz go na wózkach z większymi kołami to będzie OK. Teraz jest za niski.
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#33
Bardzo ładny model Ci wychodzi. Tylko maskownice w tendrze odwróć w drugą stronę.
A Tak z czystej ciekawości z mojego tendra zrobiłeś jakiś użytek?
Tak tendet jest od Ciebie w całości ;)

Tender wygląda na prawidłowy, ale nieodpowiednie są wózki i koła. Jak postawisz go na wózkach z większymi kołami to będzie OK. Teraz jest za niski.
Tender nie posiada jeszcze żadnych kół postawiłem go aby tak żeby zobaczyć jak bedzie wyglądał. Całe wózki są dopiero w trakcie robienia
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#35
Nie dosyć że pogoda pochmurna to aparat też nie robie zadobrych fotek ale dodaję jeszcze jedną od przodu, w realu wygląta to wszystko dużo lepiej

DSC03190.JPG
 

Podobne wątki