• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa modelu lokomotywy serii Ol49

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#1
Witam chciał bym się podzielic relacją z moich prac nad niskobudżetowym modelem lokomotywy Ol49. Lokomotywa powstaje w całości z róznej grubości plastuków na podstawie wycinek z GMP. Kocioł został zrobiony z kawałka miedzianej rurki ;) Rezultat moich prac przedstawiam na poniższych fotkach.
DSC02343.JPG DSC02348.JPG
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#2
Tylko, że kocioł Ol 49 tak do końca kształtu rury nie miał:podstepny::( Tak mniej więcej od zaworów bezpieczeństwa do ściany drzwiczkowej góra opadała lekko w dół(n)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#8
Po co Weinert? RB Model ma w ofercie koła do Ol49 świetnej jakości frezowane cyfrowo (tyle że nie RP25 ale NEM też nie, coś pomiędzy) a cena niższa niż Roco czy Piko ;)

PS. To ma być Ol49-59?
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#14
Dziś przymiarka kółek do mojej Ol49 ;) co o niej sądzicie? A ma może ktoś na zbyciu wiązary pasujące do niej? Bo nie mam pomysłu na ich wykonanie :(
DSC02359.JPG
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#15
Jeśli to model statyczny to wytytnij laserem z papieru, zaimpregnuj CA i będą.Koszt - kilka złotych.
>>A ma może ktoś na zbyciu wiązary pasujące do niej?<< Trzebaby znac dokładny rozstaw osi.
 
OP
OP
arczi1986

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#17
Wycięte laserowo z papieru mogły by być tylko nie wiem w jakis sposób się do tego zabrać :( W GPM samych wiązarów się nie dostanie są jedynie w komplecie na blaszkach i nie wiadomo czy cały komplet czy tylko jakać część. Rozstaw od środka koła do środka koła to 2,2cm
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#18
Z blaszek GPM-u może i by coś zrobił. Ale trzeba by kupić ze dwa komplety bo blaszki są bardzo wiotkie.
 

Podobne wątki