• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Budowa modeli w skali 1:32

OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.372 2 0
#62
Kolejny mały krok do realizacji mojego projektu , wózek trzyosiowy i wstępny montaż jednego członu Bipki , zmontowany tak by było można zamontować cały wystrój wnętrza, siedzenia ,poręcze, schody .
 

Załączniki

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.330 108 2
#63
Jakby fotka była na innym tle to bym powiedział że jestem w fabryce wagonów, rewelacyjnie to wygląda, gratuluję postępu prac.
Na warsztaty się wybierasz w Szczecinie na cukrowej w przyszły weekend?
 
OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.372 2 0
#64
Trzy dni wolne to mogłem trochę sobie podłubać przy moim ulubionym hobby .
Wózki do Bipy gotowe .
Zaczynam także budowę modułów bo dotarły brakujące elementy : zwrotnica łukowa i podwójna krzyżówka
 

Załączniki

OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.372 2 0
#67
Zmieniłem układ torów na planowanych modułach, i spróbuje dorobić jedną zwrotnice łukową , elementy już gotowe ,teraz tylko czekam na geometrię rozjazdu wypaloną w sklejce R4000/R2400,
zmontowałem także przyrząd do gięcia profili
 

Załączniki

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#68
Ale to jak? Że zwrotnica w rozjeździe będzie tak zamontowana jak w rozjazdach Roco, to znacz y na trzpieniach? To nie będzie tak że całe ostrze będzie elastyczne i ruchome? Hmmm...
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#70
Szyna wraz z iglicą nie jest tak elastyczna w modelu w skali 1:32 jak w rzeczywistości. Albo czop albo kawałek blachy sprężynowej. Inaczej nie chce wyjść.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#71
W skali 1:32 może nie, ale w 1:87 się zdarza. Tillig stosuje iglice sprężyste np. w rozjazdach H0m. Ale fakt, że większość producentów robi modele rozjazdów z iglicami czopowymi.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#72
W H0 Tillig stosuje iglice sprężyste także w normalnotorowych rozjazdach (nie tylko w H0m). Na przykład te EW6 mają głowice sprężyste. Podobnież EW5.
 
OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.372 2 0
#73
Panowie ja potrzebuje tylko dwie iglice , a zrobienie takich "prawdiwych " domowym sposobem nie jest takie proste ,to musiał bym zrobić jakiś przyrząd by to miało odpowiedni profil i łuk i się odpowiedni układało ,a tak jak wspomniał Jacek profil w jedynce jest bardzo sztywny , stopka 5mm wysokość 5,2mm a główka 2,2mm
 
OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.372 2 0
#76
Odpowiednik w jedynce rozjazdu EW6 w HO to , promień R6000, dł prawie metr ,no i trzeba wydać 300eur, nie mam ani tyle miejsca a już tym bardziej tej sumy
 
OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.372 2 0
#79
I kolejny model z mojej lokomotywowni gotowy ,pozostało tylko wmontować dekoder i jazda na szlak .
 

Załączniki

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#80
Piękna modelarska robota przez duże M.
Ba i wnętrze jak widać też można wykonać , czy te cacuszka będzie można zobaczyć na Trybunałach ?