• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Makiety

Patryk

Nowy użytkownik
Od czego mam zacząć taką budowę mam narazie zestaw torów i małą lokomotywę. Planowałem kupić płytę ze sklejki o wymiarach 1,5x2,5m lub 2-2,5m która i zbudować torcik.
dosyć dużo już czytałem na różnych forach ale mam kilka pytań.
1. Jakie sterowanie kupić do takiej makiety.
2. Od czego zacząć budowę.
3. Jakie tory najlepiej kupić.
4. Jak wiarygodnie posypać szuter wkoło torów oraz zasadzić trawę.

Ogólnie to dużo nie wiem ale mam nadzieje że mi pomożecie prosił bym jeszcze aby ktoś wytłumaczył mi jak posklejać model budynku z kartonu aby wyglądał prawdziwie. Próbowałem już sklejać coś takiego ale wychodziło mi to bardzo prosto mianowicie sześcian z dachem obklejony kolorowym papierem.

Proszę sie zemnie nie śmiać każdy jakoś zaczynał a moje początki są bardzo mizerne.
Z góry dzięki.

deus

Nowy użytkownik
Witam swojego imiennika :smile: Na większość twoich pytań odpowiedź już padła wystarczy poszukać. :cool: A zacząć powinieneś od porządnego przemyślanego planu i umiejscowienia swojej makiety. Bez planu co prawda też można ale potem czeka cię dużo niespodzianek i to nie zawsze miłych, wiem to z własnego doświadczenia :devil:
Pozdrawiam :razz:

Taxido

Nowy użytkownik
Pozwole sie podlaczyc do tego tematu,mam pytanie odnosnie torow. Bylo juz wiele dyskusji na ten temat,ostatecznie wiekszosc opowiada sie za firma Roco(2,5mm). Chodzi mi o to czy tory tej firmy roznia sie pod wzgledem jakosci,wytrzymalosci,wlasciwosci jezdnych jakos istotnie np. od torow typu a-gleis firmy PIKO?
Z tego co wywnioskowalem po przeczytaniu roznych watkow dotyczacych tego wychodzi mi na to ze sa zasadnicze roznice sa w samej budowie,ukladzie,tory ROCO sa bardziej realistyczne,natomiast porownania cech wymienionych wyzej nie znalazlem.

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Patryku moze odpowiedz na kilka Pytan a potem ktos ci pomoze

Masz juz jakies składy?
Jeżeli nie to czy stać cię bedzie na DCC?
Jaka iloscią nmiejsca dysponujesz?
Czy masz juz jakis pomysł na torowisko?

A odpowiedzi na pytania:

1
Na jakie cie stac pozatym gotowych paneli raczej nie kupisz tu musisz wykazac sie juz swoja inwencją
2
Od dobrego planu i zgromadzenia potrzebnych materiałow
3
ROCO
4
Kawałek deseczki, tory szuterek i cwiczysz mi idealnie podpasował zwirek akwarystyczny 4 zł za pond 4 kg wielkosc idealna.

Kedziol

Nowy użytkownik
Polecam przejrzenie tego tematu. Jeszcze plany tortów są na tej stronie.

Tory i zwrotnice to jak najbardziej te. Chyba najczęściej używane tory, ale też najczęściej chwalone.

A tu masz z kolei mnóstwo metod tłuczniowania. Myślę, że każdy kładzie trawę tak jak mu wygodnie, nie ma chyba jakiś konkretnych metod. Może się mylę. Co nieco o zieleni można znaleźć pod tym linkiem, artykuł 03 Pana Leszka Lewinśkiego.

PS. Zacznij od zebrania potrzebnych narzędzi. ;)

Pozdrawiam,
Łukasz Ławicki.