• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 (1:87) Budowa makiety

sebp13

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich na tym forum jestem nowy, mam do was prośbę od kilku tygodni z pomocą Krisa zrobiłem projekt makiety jaką bym chciał stworzyć wraz z synem. Możecie mi ocenić projekt i zasugerować ewentualne poprawki :)
 

Załączniki

OP
OP
S

sebp13

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Sory zachowałem się jak dzieciak wpisałem tylko 1:100 info już naprawiam błąd:
Legenda :
1 dworzec główny
2 perony
3 przejście ? (pomostami) może być alternatywą
4 nastawnie
5 wieża ciśnień i zbiornik wody
6 lokomotywownia
7 skład i załadunek węgla
8 dworzec towarowy
9 magazyn
10 domek drurznika
11 przejazd z szlabanami
12 tereny przemysłowe
13 tereny wiejskie i rolne
14 las
15 przejazd z bez szlabanów chyba się to nazywa krzyż św Andrzeja jak dobrze kojarzę
Wszystko ma być na 1 poziomie w planach myślałem o 2 poziomach ale z nich zrezygnowałem, chyba że się znajdzie ktoś kto mi doradzi jak zrobić 2 poziomy. Epoka tabory i zachowanego przekroju czasowego plany na III i IV sterowanie lokomotyw cyfrowe i reszta analogowe makieta ma mieć max 250 X 140
 

Załączniki

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Drugi poziom uzyskuje się opuszczając lub podnoszą tor względem poziomu 0. Jak pod spodem nic nie przejeżdża to podniesienie może być tylko takie żeby złamać obraz optycznie.
Skoro zaznaczyłeś , że pomagał Ci Kris to kazda uwaga oznacza wojnę z krisem. Ale zastanawia brak nazwijmy to żeberka na wyjeździe z lokomotywowni na szlak oraz brak podobnego tworu nazwijmy to toru wyciągowego z bocznic na stacji co mocno ogranicza manewry przez zajmowanie torow głównych.
A tak to bardzo pięknie i tylko życzyć miłej budowy.
Poprosił bym jeszcze o sygnalizację. Zgodnie z epoką to raczej kształtowa. I będzie pełnia szczęścia.
 
OP
OP
S

sebp13

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Może zrobię go optycznie jak kupię tory i zacznę składać to zobaczę. Ale ja nie zaznaczałem tego złośliwie żeby nikt nie zabierał głosu w tym temacie tylko jestem wdzięczny Kris za pomoc chcę waszej opinii i porad, więc jak mogę cię prosić to możesz zaznaczyć poprawki ja je naniosę na obrazek. Nad sygnalizacją jeszcze nie myślałem muszę poczytać gdzie co rozmieścić jeśli ktoś może pomoc to mile widziana :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#6
Skoro zaznaczyłeś , że pomagał Ci Kris to kazda uwaga oznacza wojnę z krisem.
Nie koniecznie, chyba że bardzo chcesz :)

Ale zastanawia brak nazwijmy to żeberka na wyjeździe z lokomotywowni na szlak oraz brak podobnego tworu nazwijmy to toru wyciągowego z bocznic na stacji co mocno ogranicza manewry przez zajmowanie torow głównych.
Możesz zawsze wyjąć żeberko ze swojego boku i je tam wstawić, albo pomyśleć. To tylko makieta i jeśli na żeberko nie ma miejsca lub możliwości finansowych, to może wystarczy wykolejnica...

A tak to bardzo pięknie i tylko życzyć miłej budowy.
Dziwne, że umiesz komplementy prawić...

Poprosił bym jeszcze o sygnalizację. Zgodnie z epoką to raczej kształtowa. I będzie pełnia szczęścia.
A może byś sam tak koledze pomógł i namalował, gdzie jaki semafor postawić. Przecież ekspert jesteś...
 

Podobne wątki