• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Budowa makiety modułowej h0

Tobiasz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, planuje budowę makiety modułowej lecz mam zagwozdke jaką sklejkę wybrać, jak zrobić profile czołowe żeby wyszły idealne i jak podłączyć elektrykę?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#2
Ja chciałem zbudować szybowiec, ale wszystkie szyby mi się potłukły.
Próbowałeś poczytać forum, są tu odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, mając elementarną wiedzę możesz pytać o szczegóły.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#3
Możesz sobie mnie oceniać negatywnie, to nie zmieni faktu że jesteś tu tylko epizodem, nic nie znaczącym, zanim zaistniejesz, znikniesz.
Wnioskuję to tylko i wyłącznie na podstawie Twojego wpisu.

Choć może się mylę, nie, nie wydaje mi się.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#5
^^ zły link, prowadzi do Pawła R, który właśnie dostał minusa ;-)
nidyrydy, niemożliwe, żeby Tobiasz przeczytał "wypociny jakiegośtam Pawła R"
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#8
Tobiaszu, najlepiej drewnianą, pytasz o grubość, rodzaj drzewa, wilgotność, grubość warstwy, kraj pochodzenia?
zrobić profile czołowe żeby wyszły idealne
Najlepiej precyzyjnie
jak podłączyć elektrykę?
Lutownicą...
Kolega @Paweł R poświęcił cholernie dużo swego czasu, by tacy jak ty nie musieli wyważać otwartych drzwi. Wypada uszanować ten jego czas i wolę, przewertować forum, poczytać, ale też przeprosić i podziękować. Tak zachowałby się kulturalny człowiek. Tak myślę...
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#10
Bez przesady. Dział "dla początkujących" jest na samej górze forum. Znajdują się tam odpowiedzi na wszystkie pytania @Tobiasz jak wydaje mi się w przystępnej formie. Żeby daleko nie szukać wątek @Paweł R o budowie skrzynek pod moduły to pełna profeska. Jest wszystko włącznie z doborem materiałów i technik wykonania podane na tacy.
Osobiście podejrzewam, że @Tobiasz nawet nie za bardzo ogarnia, co my tu rozumiemy przez pojęcie "makieta modułowa"
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#11
Jedna konkretna porada kolegi ffox a poza tym głupie docinki i mieszanie człowieka z błotem.
Parfrazując pytanie kolegi Astro: Czy tak zachowuje się dorosły kulturalny człowiek? Wątpię. Raczej przedszkolak na Youtubie
Gdyby każdy początkujący pofatygował się przeglądnąć forum zanim zacznie pytać nie było by pierdyliarda bezsensownych wpisów
A swoją drogą najbardziej kulturalny człowiek po przeczytaniu kolejnego pytania na które co dopiero ktoś odpowiedział może"wyjść z siebie".
Prawda jest taka,że młode pokolenie jest przyzwyczajone,że ma podane wszystko"na tacy"i zmuszenie go do niewielkiego nawet wysiłku
odczytuje jak największą doznaną krzywdę.Moja matka mówiła:"jak się nie wysilisz to się nawet nie wys.asz".Wątek Pawła R o budowie
makiet jest widoczny zaraz po wejściu w dział "dla początkujacych"i trzeba być:a)niewidomym,b)leniem,c)analfabetą,d)cymbałem
żeby go nie zauważyć.
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#12
Nie mogliście sobie odpuścić, nie?
Jedna konkretna porada kolegi ffox a poza tym głupie docinki i mieszanie człowieka z błotem.
Parfrazując pytanie kolegi Astro: Czy tak zachowuje się dorosły kulturalny człowiek? Wątpię. Raczej przedszkolak na Youtubie
Szczerze mówiąc gdyby brakowałoby mi kultury, zmieszałbym chłopaka z błotem, zwyzywał od leni i idiotów... Ale posunąłem się do lekkiej uszczypliwości. Nie wyobrażam sobie bym sam zawracał gitarę innym, nie przeszperając uprzednio forum. Przeciwnie. Zanim zacząłem pytać spędziłem tu kilkadziesiąt godzin czytając. Bo tylko tak można się czegokolwiek nauczyć.
A i pytałem głównie na pw, by nie generować wątków bez sensu, a pytania kierowałem do osób, o których wiedziałem, że coś zrobiły z ich wątków. Bo je przeczytałem nieraz od 2014 bodaj roku, a może i wczesniejsze...
Leniwej młodzieży zalecam cierpliwość i pracowitość, bo tego brakuje. Każdemu się dziś należy... Widzę to po pracownikach i kandydatach do pracy..
Dlatego owszem, uważam że czasem trzeba pstryknąć niejednego w nos. Tak dla otrzeźwienia.
Takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie...
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
#9
Nie mogliście sobie odpuścić, nie?
Jedna konkretna porada kolegi ffox a poza tym głupie docinki i mieszanie człowieka z błotem.
Parfrazując pytanie kolegi Astro: Czy tak zachowuje się dorosły kulturalny człowiek? Wątpię. Raczej przedszkolak na Youtubie