• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa makiety kolejki w skali G

robocomp

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich :) !
Poszukuję osoby z doświadczeniem, która zaprojektowałaby makietę dla kolejki w skali G (1:22,5) rozstaw torów 45mm.
Zebrałem sporo podzespołów firm PIKO i LGB (torowiska, zwrotnice, wagony, lokomotywy, panele sterowania, zasilacze z regulacją, kilka semaforów, kilka budowli itp.), ale rozkładanie tego majdanu i ponowne jego składanie na podwórku jest mało "rajcowne". Szacuję, że makieta miałaby wymiary ok. 8 x 4 m, ale może być większa, postawi się większą wiatę. Mogę zinwentaryzować wszystkie podzespoły, może się okazać, że trzeba będzie coś dokupić. Nie przewiduję sterowania cyfrowego, bo przy tej skali to kosmiczny koszt. Raczej proste sterowanie w kilku miejscach + proste rozwiązania na przekaźnikach np. do rozwiązania funkcji zatrzymania składu i ponownego ruszenia.
Nie wykluczam tez zlecenia budowy i uruchomienia ww. makiety u mnie na miejscu.
Część rozliczenia może być w dużej ilości elementów kolejki H0 (tory, wagony, lokomotywy i inne w skali 1:75).
Proszę o odpowiedzi na priv'a: robocomp@home.pl
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#3
djxjano napisał(a):
Ja mogę pomóc. Ale w którym wojewuctwie mieszkasz?
Kolego zainstaluj sobie w przeglądarce sprawdzanie poprawności ortograficznej wpisywanych tekstów...
Albo lepiej naucz się poprawnie pisać po polsku.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Przepraszam że akurat w tym wątku, ale nie mogę już wytrzymać tego zalewu durnowatej anty-ortografii.
Każdemu zdarza się strzelić błąd, ale osoby nagminnie robiące błędy w każdym zdaniu powinny być z automatu banowane.
Ja jestem wzrokowcem i jak czytam to forum to sam zaczynam robić błędy!
Ponadto to obciach dla forum.
Nie ma żadnego tłumaczenia jakimiś dyscośtam, przeglądarka podkreśla błędne wyrazy, jak pokazałem na powyższym przykładzie.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#5
ciekma napisał(a):
Przepraszam że akurat w tym wątku, ale nie mogę już wytrzymać tego zalewu durnowatej anty-ortografii.
Każdemu zdarza się strzelić błąd, ale osoby nagminnie robiące błędy w każdym zdaniu powinny być z automatu banowane.
Ja jestem wzrokowcem i jak czytam to forum to sam zaczynam robić błędy!
Ponadto to obciach dla forum.
Nie ma żadnego tłumaczenia jakimiś dyscośtam, przeglądarka podkreśla błędne wyrazy, jak pokazałem na powyższym przykładzie.
Dwa byki w jednym wyrazie. Nie istnieje coś takiego jak dysleksja masowa paraliżująca pomału polski system szkolnictwa. Dyslektykiem być można, ale to odsetek przypadków. Załatwiane na lewo zaświadczenia o dysleksji? Toż to już cały przemysł się pomału robi :devil:

Zgadzam się z Kolegą ciekma że czytając tego typu "ciekawostki" ortograficzne, sami popadamy w... dyscośtam ;)
 

shane54

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Podłączam się pod temat -
Tyle że ja mam do ogarnięcia ok 250 - 300 metrów trakcji, 2-3 ciuchajki z taborem kilka stacji itp. Chcę całość oprzeć na LGB
Wszystko ma jeździć, dymić dzwonić ,zamykać się, przełączać zatrzymywać wg. zaplanowanej trasy.
(Oczywiście z możliwością samodzielnej zabawy w wolnych chwilach :)
Sterowanie cyfrowe - wydaje się mi oczywiste przy kilku taborach... i takiej automatyzacji.
Zainteresowanych współpracą zapraszam do kontaktu:
Email: shane.54@gmail.com

:p :) :eek: :shock: :LOL: 8) ;)
fajne emoty
 
Reakcje
1.731 13 0
#7
Jestem w stanie wykonać taka makietę
Wysłałem e-mail z odpowiednią wiadomością :D
Numer tel jest w moim podpisie.
Pozdrawiam.
 

Podobne wątki