• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Budowa makiety H0 (Polski krajobraz)

OP
OP
Stasin

Stasin

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#41
Ten zestawu chyba trafiony :p ładna lokomotywa (oczywiście nie poprowadzi tego skladu) i niska cena.
[DOUBLEPOST=1472936395][/DOUBLEPOST]
To jest cyfrowy zestaw startowy z z21, więc dekoder już w lokomotywie jest. Poza tym, skoro Kolega ma z21, to po co to kupować? A do z21 pasuje każdy dekoder DCC.
Ja z21 nie mam. Ale mam takiego ładnego Taurusa cyfrowego wiec się pytam.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#42
Ja tam bym zaczął od dioramki z kawałkiem toru. Chyba że sam tego nie będziesz robił tylko komuś zlecisz.
Tyle tych makiet na forum już było:gwizd:
Wątpię czy dojdziesz do szutrowania, ale obym się mylił.
Plan jest bardzo ambitny, nie wiem czy sam bym się na niego porwał.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.372 463 29
#43
ładna lokomotywa (oczywiście nie poprowadzi tego skladu)
A dlaczego to takie oczywiste? Skład jak najbardziej pasuje do tej maszyny.
Ja z21 nie mam. Ale mam takiego ładnego Taurusa cyfrowego wiec się pytam.
To nastąpiło małe nieporozumienie. W takim razie kupno tego zestawu ma sens. A Taurus jeżeli już ma dekoder, to niczego więcej nie potrzebuje.
 
OP
OP
Stasin

Stasin

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Ja tam bym zaczął od dioramki z kawałkiem toru. Chyba że sam tego nie będziesz robił tylko komuś zlecisz.
Tyle tych makiet na forum już było:gwizd:
Wątpię czy dojdziesz do szutrowania, ale obym się mylił.
Plan jest bardzo ambitny, nie wiem czy sam bym się na niego porwał.
To prawda. Niedługo dojdzie do tego ze wezmę A+B+C+Epiko czy coś takiego. Szutrowania byłoby dużo, a sama makieta to prawie 8m2.
[DOUBLEPOST=1472939971,1472938652][/DOUBLEPOST]Jeśli ktoś ma prosty plan 2-torowy czy moglby przysłać?
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#46
Strasznie kombinujesz. Zanim zaczniesz cokolwiek robić odpowiedz weź pod uwagę kilka poniższych punktów:

1. Budżet. Same zwrotnice z napędami i sterowaniem do nich kosztują...dużo. Policz, ile możesz wydać na same tory i dolicz do tego wystrój makiety.
2. Umiejętności. Poćwicz na małych dioramach, jeżeli nie chcesz szutrować to zastosuj tory z podsypką które już masz. "Cierpi" na tym realizm, ale coś za coś,
3. Założenia makiety. Czy ma być to linia dwutorowa po której cały czas poruszają się dwa składy a manewry odbywają się "gdzieś z boku" czy będziesz zatrzymywał pociągi na czas manewrów
4. Długość składów.
5. Ilość miejsca na makietę.
6. Dostęp do makiety. Nawet jak zrobisz podwieszaną pod sufit "w jednym kawałku" to trudno będzie Ci dostać do środka makiety aby coś na niej zrobić.
7. Prostota, lepszego słowa nie znalazłem. Układ torów który pokazałeś można z powodzeniem zastąpić prostszym, który również będzie spełniał swoją funkcję. Punkt ten powiązany jest z punktem 1.
8. Kreatywność, tłumaczyć nie muszę ;)

Gdy będziesz miał opracowany plan i kupione tory, rozłóż je na dywanie/w garażu i przetestuj, czy taki układ ma rację bytu. Czasami okazuje się, że to co na papierze nie zawsze dobrze się sprawdzi w manewrowaniu taborem.
 
OP
OP
Stasin

Stasin

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#47
Zawziąłem się i w końcu zrobiłem stół. Układ bazuje na
banananana.jpg .
+bocznica towarowa zamiast 239-tki na górze. Opłaciło mi się kupić zestaw startowy bo tory do A+E (czyli wlasnie tego ukladu) plus WL-ka i G239 kosztowały 610, a ja za 620 kupilem A+E i BR 185 CONNNEX i zestaw wagonów. Dokupiłem WL za 80zł, a 239 mam w domu...
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#50
Na wylocie z Warszawy na pewno...
Pokaż coś, pisanie dla poinformowania jest miłe, dziękuje, już mi cieplej na sercu, ale pragnę zobaczyć jak ten korek kleisz, czym, czy lecisz po całości, czy tylko pod tory, przy okazji pokazania swoich prac można zebrać całkiem pokaźny ochrzan i krytykę, ale ile błędów można uniknąć i zebrać przydatnych porad:gwizd:
No właśnie, dociskasz po przyklejeniu takiej połaci? Formujesz już na tym poziomie jakieś nierówności terenowe, nasypy, rowy etc.?
 
OP
OP
Stasin

Stasin

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#51
Korek na dzis przełożyłem. Juz piąty dzień czekam na transformatory z makieta.pl. Byłem w stacjonarnym w piątek, poniedziałek i wczoraj dzowniłem (za kazdym razem zapewniano mnie ze przyjdą jutro). Pfff...
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#53
Zwolnij, złość piękności szkodzi, ja na swojego Uacs czekam już od pół roku :p
Pierwsza rzecz w modelarstwie to chyba cierpliwość? Najsampierw do podwykonawców :D
A transformatory do czego koledze? nN, SN czy WN?
Domyślam się że chodzi o zasilacz?
 
J

Jurek ST44

Gość
#55
Nie było Cie wtedy w domu
Przestańcie robić w gacie z powodu zdjęć. Mam pytać autora, podawać żródło, ile razy użyte. Bez przesady,
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 3
Planuję 1
Planuję 5
Planuję 67
Planuję 38

Podobne wątki