• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa małego mostu

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#21
Ciężko to nazwać dioramą jak dla mnie to jakaś abstrakcyjna instalacja, nie mająca nic wspólnego z światem realnym. Dużym błędem są te ogromne kontrasty w zieleni... chociaż tez trudno to nazwać zielenią. Niestety żeby wykonać ładna zieleń potrzebne jest minimum kilka odcieni i wysokości traw od tych jasnych aż po przez zieleń bardziej stonowana i słomkową, do teko potrzebne są rożnego rodzaju posypki. Kolejne co bardo rzuca się w oczy to bardo nie naturalnie ukształtowany teren, ostre załamania , kratery... jak zaobserwujesz przyrodę to coś takiego nie występuje. Takich drzewek tez w życiu nie widziałem....
Wejdź na YouTube można tam znaleźć lepsze i gorsze poradniki co do budowy makiet i robienia zieleni. Poniżej zdjęcia terenów przy moście i samej wody które kiedyś wykonałem.
5D55DCB6-6ECA-4E2D-973F-8FE0D045244E.jpeg

031CACCC-5C33-46EA-A0B2-72D5C70B6377.jpeg
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Dużym błędem są te ogromne kontrasty w zieleni... chociaż tez trudno to nazwać zielenią. ... Poniżej zdjęcia terenów przy moście i samej wody które kiedyś wykonałem.
U mnie na zdjęciach Kolegi, zieleń wygląda również dość kontrastowo, szczególnie trawa sprawia wrażenie świecącej własnym światłem co wygląda nienaturalnie, mimo ustawienia monitora na małą jasność i nieduży kontrast, podejrzewam, że to wina zdjęcia, ta sama rzecz fotografowana z użyciem lampy błyskowej i w świetle zastanym będzie wyglądała zupełnie inaczej, ponadto monitor często przekłamuje kolory, dlatego byłbym ostrożny w ocenie kolorystyki bez obejrzenia w naturze.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#23
Matkoboskoczęstochosko...:confused:
(oddychaj Adasiu...)

No dobra, próbuję ostatni raz (oddycham...) Słowo daję, prościej już nie umiem (bardzo głęboki wdech)
Łagodnym tonem piszę:podstepny:
Najpierw pokaż jakieś fotki tego co chcesz zrobić i SZKIC sytuacyjny. I może pierwszą prawdziwą dioramkę spróbuj zrobić na razie bez strumyka, rzeczki czy jeziorka. Rzucanie się na głęboką wodę nie robi dobrze początkującym. Oczywiście to tylko sugestia.

A teraz będzie przepis na modelarski przekładaniec... - no wiesz - jak świąteczny mazurek (oddycham...) albo tiramisu... albo sernik na zimno...:cool:
Będzie to tania i zdrowa żywność bez barwników (w ogóle nie będzie farb).

Podaję w kolejności układania:
Decha
klej
Styrodur
--------------fotka na forum

klej
Piasek dla wygładzenia powierzchni i ukrycia miejsc klejenia kawałków styroduru.
--------------fotka na forum
rzadki klej
Pył z kartofli lekko posypany po całości
--------------fotka na forum
klej
Trawka (albo inna zieleń niska)
--------------fotka na forum
Krzaki, drzewa, czołgi i inni aktorzy.
--------------fotka na forum
Cukier Puder
na koniec to już koledzy posypią i może polukrują (jak Ci się uda przebrnąć do tego miejsca).


Tego co zrobiłaś nie ma sensu ratować - tak to widzę, no chyba że zedrzesz to do styroduru, ale profil drogi jest zły, więc jak dla mnie szkoda pracy.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#24
U mnie na zdjęciach Kolegi, zieleń wygląda również dość kontrastowo, szczególnie trawa sprawia wrażenie świecącej własnym światłem co wygląda nienaturalnie, mimo ustawienia monitora na małą jasność i nieduży kontrast, podejrzewam, że to wina zdjęcia, ta sama rzecz fotografowana z użyciem lampy błyskowej i w świetle zastanym będzie wyglądała zupełnie inaczej, ponadto monitor często przekłamuje kolory, dlatego byłbym ostrożny w ocenie kolorystyki bez obejrzenia w naturze.
Oczywiście że w zieleni musi być kontrast ale nie taki że stawiamy coś białego koło czarnego tylko np zestawiamy biały z szarym, bawimy się delikatnie tonami a nie skaczemy po całej rozpiętości palety kolorystycznej. Oczywiście masz racje ustawienia monitora maja duże znaczenie bo u mnie nie ma takiego efektu o którym piszesz i w rzeczywistości tez nie było. :)
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
#25
Ale się towarzystwo rozpisało. Pięknie piszecie. Muszę zauważyć, że basię trzeba odesłać do poradników
z przed 20 lat i więcej. Tam modelarze pokazywali, jak z odpadów i tego co oferuje przyroda, buduje się
makiety. Radosnych Świąt.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
#27
Polecam filmy na YT jak zrobić wodę czy makietę. Mostek taki to najlepiej z gipsu odlać lub wyciąć z tektury.
i zaczynanie od wody to chyba za ambitny projekt.
 

Podobne wątki