• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Lxd2

OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
#4
Zestaw nabyłem w tej firmie co podał Konrad. Kolega zadał pytanie odnośnie zakupu w języku angielskim, odpowiedzieli podając numer konta na który wpłaciłem łącznie z przesyłką 170 euro. Tak jak napisałem w tamtym wątku nie polecam imitacji silnika. Co do długości i szerokości ostoi to podam wymiary po pomierzeniu, zrobię też zdjęcie tej ostoi. Przymierzyłem wózek od wagonu osobowego w wycięcie gdzie będzie napęd, rozstaw kół nie może wynosić więcej niż 37mm, inaczej będą zahaczać o obrzeża obudowy. Najlepszy byłby wymiar pomiędzy 35 - 37 mm.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#5
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu .:)
Tak po bliższym przyjrzeniu to chyba jet lokomotywa L35H , czyli jakby poprzedniczka naszych .
Mam tylko nadzieję, że uda Ci się poskładać w całość .
A co z napędem ?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
#6
Ale ta poprzedniczka różniła się tylko tym,że miała słabszy silnik. Wygląd był taki sam. Co do napędu to jeszcze nie wiem, najpierw niech mi się uda złożyć te elementy w całość. Nie będzie to łatwe gdyż instrukcja montażu jest bardzo słabo napisana. Pewnych etapów sklejania trzeba się po prostu domyślać. Dlatego powiedzenie [ 3 razy przymierz - raz sklej ] jest w tym przypadku słuszną dewizą. A jak będę miał jakieś wątpliwości, to mam nadzieję że koledzy pomogą.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
#9
Chciałbym obejrzeć tego Taurusa aby zobaczyć, czy była by możliwość zaadoptowania tego napędu na tor 22mm. Zadzwonię i się umówimy,odebrał bym od Ciebie te sprzęgi oczkowe.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#12
W skali 1:43,5 rozstaw osi powinien wynosić 39 mm zaś czopów skrętnych 126,4 mm .
W skali 1:45 rozstaw osi 37mm czopy 122,2 mm.
Długość ostoi w 1:43,5 to 21,6mm ,szerokość 50,5 mm.
Oczywiście zawsze jest jakaś tolerancja wymiarowa .
Tak że chyba nie za bardzo :(
 
Ostatnio edytowane:

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#14
No to chyba mamy problem bo średnica kół w oryginale jest 750 co w przeliczeniu 17,24 mm .
To trochę jednak jest za duży rozrzut nawet jak dla mnie .
Co prawda mam napędy z rozstawem 40 mm czyli blisko prawdzie ale to stare Piko elektrowóz gdzie każda para wózków ma silnik w stojanie .
A i średnice kół też udało się jakoś zbliżyć bo mają 17,5 mm .
jest też problem bo wózki mają trochę mało miejsca na skręt gdyż ogranicza to nieco szerokość lokomotywy .
Chyba jednak oprę się na tym co mam ,a miałem nadzieje że Taurus to rozwiąże .
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#18
No i właśnie to jest ta różnica w skalach w 1:45 to nawet lepiej , nieco mniejszy rozstaw niż w oryginale ale za to zmieści się dobrze w dolne wycięcia osłon ,tym bardziej że u Ciebie to 1000mm.
 

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#20

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki