• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Lxd2-374 w skali TTe

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#21
Co do tego to mam pewne zastrzeżenia gdyż Lxd2 występowała i występuje nadal w wielu odcieniach i kolorach np jedne bardziej bordowe drugie zaś jaśniejsze tak samo pas czasami żółty czasami bardziej pomarańczowy trudno dobrać kolory do konkretnych egzeplarzy które były malowane na różnych wąskotorówkach.
Dokładnie. Wzornik RAL wzornikiem, a życie życiem. To jedno, a drugie to fakt zmiany odcienia w zależności od upływu czasu... TUTAJ była mowa o tym...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#29
OP
OP
Maniak kolei
Reakcje
145 0 5
#32
Zakupiłem ostatnio budę od rangera w porównaniu do mojej do kosmiczna różnica. Jedyne z czym mam problem to malowanie żółtych pasów na czołownicy, boku budy i v na czole. Chyba 3 razy musiałem całe malownie zmywać wamodem gdyż poprostu brzydko wyglądało. Czeka mnie jeszcze przewiercanie reflektorów na światłowody od diod dekodera (velmo) i modyfikacja napędu Br120 Marklina. Trzeba spiłować ponad milimetr ciężarka by mieścił się w budzie. Narazie prace stoją ponieważ muszę po raz kolejny zmyć farbę wamodem.... Większość fotek z flaszem bo zwykle grzebię przy modelach po nocach ;/
1626025632497.png
1626025620527.png
1626025607780.png
1626025574071.png
1626025564193.png
1626025552596.png
1626025531896.png
 
Ostatnio edytowane:

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#34
Jedyne z czym mam problem to malowanie żółtych pasów na czołownicy, boku budy i v na czole. Chyba 3 razy musiałem całe malownie zmywać wamodem gdyż poprostu brzydko wyglądało.
Na to jest prosty sposób - najpierw pomaluj budę na kolor pasów, naklej taśmą maskującą Tamiya o odpowiedniej szerokości i dopiero maluj na kolor bazowy, efekt gwarantowany ;)
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#36
Tak jak napisał kolega old_jawa. Malowanie prawie zawsze zaczynaj od kolorów, które kryją najsłabiej.
Dobrze jest przed malowaniem pomierzyć/wykonać szablon V.
Taśmę maskującą warto przyklejać etapami, poprawiając (np wykałaczką) w zagłębieniach.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#38
Można spróbować delikatnego, kilkukrotnego retuszu pędzelkiem, będzie trudno z uwagi na zagłębienia ale da się to zrobić, a następnie całość pokryć mieszanką błyszczącego i matowego werniksu w proporcji 2/3 i 1/3, co złagodzi efekt pędzelka. Robiłem tak przy moich modelach H0e (co prawda nie miały one takich zagłębień). Alternatywą są kalki, choć tutaj też będzie trochę pracy ze zmiękczaczem.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#39
U Ciebie Witek taśma poodrywala farbę. Jaką taśmę stosowałeś?
Myślę, że wymalowanie tego pasa jest realne. Zrobiłbym tak jak pisałem wyżej. Kleił bym nie caly pasek na raz, tylko kawałek po kawałku poprawiając wykałaczką albo np cienkim patyczkiem kosmetycznym każde zagłębienie.
Dodatkowo przyglądnął bym się taśmie. Czasem jak sobie leży w szufladzie to bok taśmy łapie kurz. Trzeba wtedy obciąć krawędź. Inaczej linia odcięcia bedzie jakby poszarpana.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#40
Ja dopchnąłem swoją do etapu przed kalkami ;)
Zobacz załącznik 824900
Nie to abym się czepiał i być może poruszany już był ten temat, a ja nie doczytałem, ale zaryzykuję uwagę (czy to kwestia zdjęcia?), że jak patrzę na tą obudowę, to jakoś mi proporcji nie trzyma.... Jest na oko za krótka....

Poniżej na górze "obrazek" o w miare dobrych proporcjach oryginału... i poniżej twój model (wydruk 3D ? )....


Lxd2_TT.jpg


Jeśli jest za krótka, to chyba nie dlatego, że w skali TT za dużo miejsca zajmuje.... a była jak zakładam to kwestia dobrania napędu od jakiejś gotowej lokomotywy?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Relacje TT/TTm/TTe 38

Podobne wątki