• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa lokomotywy ET22 skala1:87

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam tak jak pisałem w moim wcześniejszym temacie z budowy SU45, postanowiłem rozpocząć kolejną budowę tym razem lokomotywa ET22, model także będzie z polistyrenu z dodatkiem kartonu oraz elementów fototrawionych. Model także będzie dopasowywany do jakiegoś napędu ale o tym w dalszej części relacji.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Kolejna mała aktualizacja, buda została pomalowana podkładem akrylowym i czeka teraz na montaż kolejnych elementów.
 

Załączniki

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#7
Witaj

Wygląda rzeczywiście ciekawie, widziałem już wiele przymiarek do wykonania tego modelu przez użytkowników tego Forum ale chyba nikt jeszcze nie doprowadził sprawy do końca dlatego trzymam kciuki. Jaki masz pomysł na napęd do modelu?

Rafał
 
OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Jeszcze nie wiem, ale przy budowie SU45 wstępnie przymierzałem także NOHABA i ładnie pasował więc zastanawiam się nad taką opcją ale być może znajdę jeszcze bardziej odpowiedniego dawcę, może wy macie jakieś propozycję.
 

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#9
Witam
Nohab będzie najodpowiedniejszym napędem i chyba najtańszym.Jak wyginasz polistyren?Mi to niezbyt wychodziło zwłaszcza krawędzie przy dachu oraz przód lokomotywy był karkołomny do wykonania
 

mr_tom

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Gdzieś czytałem, że przed formowaniem warto zamoczyć w letniej/ciepłej wodzie. Ma to ułatwić formowanie. Trzeba jednak ostrożnie, bo można zdeformować element.

Tomo11, a możesz powiedzieć jakiego kleju używasz do klejenia, normalnego do modeli plastikowych czy jakiegoś innego?
 
OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Co do zaokrągleń tak jak kolega mr_tom napisał znacznie pomaga moczenie elementu w ciepłej wodzie, jednak trzeba uważać by woda nie była zbyt ciepła bo element może się odkształcić. Natomiast końcówki dachu są wykonane z tektury zalanej od środka klejem cyjanokrylowym, no i oczywiście wyszpachlowany i wyszlifowany. Co do kleju to używam głównie klejów różnego rodzaju pochodzenia cyjanokrylowych czyli kropelki, cyjanopany itp.
Kleju do modeli plastikowych używałem raz jednak za bardzo rozpuszcza polistyren.
Dziś kolejna drobna odsłona z budowy powstają reflektory troszkę przy tym górnym było szpachlowania i szlifowania ale chyba nie wyszedł naj gorzej.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Wczoraj została położona pierwsza warstwa lakieru. Malowanie będzie takie same jak w lokomotywie SU45 więc i te samych odcieni kolorów używam. Doszły także żaluzje, teraz lokomotywa schnie i jutro kolejny etap malowania.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Bo od środka będzie wklejony pasek na całej długości tylko jeszcze nie wiem czy w kolorze czarnym czy zielonym.
 

Podobne wątki