• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Budowa kanału czystkowego na makiecie kolejowej

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.485 17 0
#1
Koledzy Sympatyczni! :)
Onegdaj, pewnie już dekady temu, był w "Mdelarzu" artykuł (nie pomnę autora) na przedmiotowy temat. Poza wycięciem podkładów była w nim mowa o rozdrobnionym plexi i podświetleniu go czerwoną żarówką. Jeśli ktoś z Was wie o co biega, to wdzięczny byłbym niezmiernie za choćby naprowadzenie mnie na numer egzemplarza (numer/rocznik). I już ;) Miałem tego "Modelarza", ale nie bacząc na to, że zainteresowania dawne mogą powrócić, przekazałem go swojego czasu jako surowiec wtórny... :oops::oops::oops:
Z góry serdeczne dziękuję za odpowiedzi ;)
Paweł
 
OP
OP
Paweł.W-wa

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.485 17 0
#3
No i "temat" się wyjaśnił :D Będąc na "włościach" w "łeckend" przegrzebałem ponownie szpargały i jednak się ostał! Modelarz 4/1977, artykuł p. B. Gabrysiaka pt. "Budowa kanału czystkowego na makiecie kolejowej", str. 25. Nie ma tam czegoś super super "rewelacyjnego" w sensie odkrywczym (wiadomo - technika i pomysły ewaluują), ale zawsze lepiej zobaczyć rysunek i poczytać. Z pewnością można dodać coś nowego;)
PS.
Początkowo myślałem o wnioskowaniu o usunięciu wątku po "wyjaśnieniu", ale może lepiej, aby się "ostał" - może ktoś skorzysta
z informacji i będzie już wiedział, gdzie szukać :) Może tylko zmienić tytuł wątku na taki jaki ma artykuł - czyli "Budowa kanału czystkowego na makiecie kolejowej" - więc moja prośba do Inkson-a, moderatora Działu...

Pozdrawiam serdecznie
Paweł
 

Podobne wątki