• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa EP09 na podstawie zestawu GPM

OP
OP
kzk kolej
Reakcje
56 3 0
#41
Nie wiem jak wysoko mierzysz, może blacha, może co innego. Gdybyś jednak był zainteresowany maskownicami wózków... ostało mi się trochę odlewów żywicznych, z formy którą kiedyś zrobiłem. Mogę podesłać komplet, może nawet akumulatory by się znalazły. Jak to się prezentowało? Poniżej:
To znaczy, chciałbym narazie zrobić budę GPM. Ile by Pan sobie życzył za maskownice i skrzynkę akumulatorową?
 
OP
OP
kzk kolej
Reakcje
56 3 0
#43
Czyli powinienem zmienić tytuł :)
Teraz dzięki koledze jaco, mam budę żywiczną, którą przeszlifowałem w środku, i dopasowałem do ramy. Pozostaje jeszcze usunięcie starych maskownic, i domontowanie nowych, i w kwestii podwozia to już koniec! No poza zmianą świateł ;)
WP_20160323_003.jpg
 
OP
OP
kzk kolej
Reakcje
56 3 0
#48
Ehhh... Kolejna próba podejścia do tematu... Zamontowane podesty i bufory na czole, i elementy dachowe. Teraz tylko zrobić z czegoś izolatory, i zamontować te druciki na dachu :) Zdjęcia podeślę jutro ;)
 
OP
OP
kzk kolej
Reakcje
56 3 0
#52
Na chwilę obecną wygląda to tak:
IMG_0747.JPG
IMG_0748.JPG

[DOUBLEPOST=1484665032][/DOUBLEPOST]Teraz czekam na blaszki z ramkami okien, i na żaluzje. Modelu już nie będę szlifował, ani szpachlował, bo osiągnąłem zadowalający mnie efekt. Model z PCV zrobię jak mi się uda w następnej kolejności.
 

Łukasz_C

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#55
Jakby kolega posłuchał rad i jednak w przyszłości ponownie chciał spróbować swoich sił z pcv to mogę wspomóc projekt darmowym wycięciem elementów na ploterze. A co do bud żywicznych to nie zawsze wszystko wychodzi tak jak sobie planujemy. Nie ma się co zrażać i warto budować kolejne modele poprawiając wcześniejsze niedoskonałości ;)
 
OP
OP
kzk kolej
Reakcje
56 3 0
#56
Nie ma się co zrażać i warto budować kolejne modele poprawiając wcześniejsze niedoskonałości ;)
Absolutnie się nie zrażam, a wręcz przeciwnie :) Mówiąc szczerze jest to mój pierwszy model, a zważywszy na to że mam dopiero 15 lat, to jestem nawet zadowolony z efektu:)
Jestem również świadom błędów których popełniłem dość sporo...
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.914 111 7
#57
Absolutnie się nie zrażam, a wręcz przeciwnie :) Mówiąc szczerze jest to mój pierwszy model, a zważywszy na to że mam dopiero 15 lat, to jestem nawet zadowolony z efektu:)
Jestem również świadom błędów których popełniłem dość sporo...
Model moze i nie doskonaly, ale Dzialaj dalej;) Budujac swoj pierwszy model elektrowozu AEM7, nie posiadalem nawet planow. Zajelo mi kilkanascie wycieczek, oraz wiele godzin wyrysowac wszystko. Model na koncu okazal sie jedna stope modelowa za krotki. Za to studiowanie prawdziwych lokomotyw, pozwolilo mi na wymodelowanie kazdej czesci, zakamarka i zaokraglenia. Np. izolatory zrobilem z obcietych srubek. Po pewnym czasie moglem lokomotywy rysowac z pamieci. Nadal posiadam ten pierwszy model.
 

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#58
Tutaj masz fotki dachu.Może pomogą Ci w uporządkowaniu tego co najbardziej rzuca się w oczy oglądającego.takie detale są najważniejsze.
[DOUBLEPOST=1484823393,1484821776][/DOUBLEPOST]Żaluzje dorób w następujący sposób: Pomaluj blaszkę podkładem bezbarwnym Gunze w sprayu do metalu, potem czarny spray matowy Eurocolor mat za 9 zł puszka 400 ml w markecie. Delikatnie dwa razy pryśnij. Dobrze by było wzmocnić bezbarwnym Tamiya. Tylko spray lub aerograf.Pędzelek odpada.Schnąć musi kilka dni żeby uzyskać twardość. Potem wytnij z wycinanki części żaluzji i z blaszki jej odpowiednik. Następnie minimalna ilość butaprenu na rant żeby ustalić na części papierowej element foto i potem nałożyć na rant delikatnie klej CA a nastepnie wyretuszować rant na czarno. Tak jak na fotce. Wtedy możesz śmiało przyklejać żaluzje do pudła. Nie naklejaj żaluzji do pudła bezpośrednio z blaszki bo zapaskudzisz klejem i zalejesz potem farbą. Na drugiej fotce są elementy wyposażenia dachu. Jeżeli chciałbyś wykorzystać to mogę CI podesłać. Zakładając że nie masz aero model pomaluj sprayem. Pas brązowy Revell 34185 Brown a resztę pudła tamiya TS-34 Camel Yellow. Zacznij od brązowej. Musisz malować z trzy razy Revellem cienkimi warstwami ponieważ ta farba marnie kryje. Potem dwa razy Tamiyą Camel Yellow i po nałożeniu kalek raz pryśnij Tamiją Semi Gloss. Nie wolno malować najpierw Tamiyą a potem pas brązowy Revellem. Revell nie będzie trzymał się Tamiyi. Po trzech dniach możesz malować dach. Nie wykańczaj czasem matem. Łapie brud i trudno mat nakładać.Po za tym jak na " Gimbusa " to dobrze działasz. Życzę powodzenia.
 

Załączniki

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
989 23 0
#60
Absolutnie się nie zrażam, a wręcz przeciwnie :) Mówiąc szczerze jest to mój pierwszy model, a zważywszy na to że mam dopiero 15 lat, to jestem nawet zadowolony z efektu:)
Jestem również świadom błędów których popełniłem dość sporo...
Ale dzięki wytrwałości i pracowitości, za kilka lat, a może wcześniej, będziesz budował modele, których pozazdrości Ci niejeden z nas (y)
Może i ja zdecyduję się w końcu na to, żeby zrobić z tego:

c44_shell_base.JPG to: c44_ready.jpg
 

Podobne wątki