• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa EP09 na podstawie zestawu GPM

Reakcje
56 3 0
#1
Jak wiadomo w czasie wakacji gimbusy się nudzą :) więc postanowiłem że wybuduję własny model. Chodzi tu o EP09.
Na tą chwilę posiadam:
1.Dawcę napędu - BR218
2.Blaszki fototrawione
3.Kalkomanie
4.Bufory (zderzaki) Kluby
5.Buda (PCV GPM) Która jeszcze nie przyszła ponieważ pan z GPM się pomylił i wysłał same blaszki :(
Budowę rozpoczynam gdy tylko przyjdzie do mnie paczka z budą.

Ze względu że to mój pierwszy model, prosiłbym doświadczonych kolegów aby mi napisali co mam jeszcze kupić.

Budować będę w osiedlowej modelarni :)
WP_20150716_001.jpg
 

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
#4
Z obudowy BR218 tej co masz możesz wykonać naszą ET22 - czoła masz podobne tylko wiadra zamontować , ostoję masz podobną itp itd. Może trzeba ją przedłużyć i podwozie sześcioosiowe wziąć z jakiegoś amerykana.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#6
Nie słuchaj oszołomów, może uda Ci się zbudować ET22, natomiast z BR218 będziesz miał model udający ET22.
 
OP
OP
kzk kolej
Reakcje
56 3 0
#8
No właśnie tak sobie porównałem tą moją BRkę i zdjęcie ET22 i coś mi nie pasowało. Równie dobrze można kupić SU16 Piko i wyjdzie na to samo :)
 
Z

Zv

Gość
#9
Ten pan ma taką formę wyrazu. Nie bier do serca. Niestety może i forma wyrazu do dupy to pisze jednak prawdę. Z tej budy nic fajnego nie będzie. Lepiej zajmij się zestawem GPM. Będziesz miał większe szanse się czegoś nauczyć i efekt pracy będzie akceptowalny.
 
OP
OP
kzk kolej
Reakcje
56 3 0
#15
Witam ponownie!
Właśnie przyszedł listonosz z moją paczką!
Oto buda EP09 GPM :)
WP_20150720_09_50_25_Pro.jpg

I jeszcze mam świetnego newsa! EP09 jest lokomotywą spalinową!
Oto dowód :D (Obok zielonego napisu "EP09")
WP_20150720_09_50_47_Pro.jpg
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#16
Pomysł bardzp fajny, zamieszczaj fotki i pisz jak idzie praca. Mało jest tu ostatnio modelarstwa od podstaw. Pudło EP09 moim zdaniem właśnie na takie budowanie się nadaje, chociaż nie miałem nigdy do czynienia z zestawami GMPu i nie wiem na jakim poziomie są wykonane. Przy montażu porównuj wymiary i proporcje czy się zgadzają z oryginałem.
 

Podobne wątki