• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa EP07 denaturat

PKP-Bartek1989

Nowy użytkownik
Reakcje
2 1 0
#1
Buda zamówiona na Allegro przyszła będzie cała malowana podwozie będzie robione zamówione diody blaszki zobaczymy co z tego wyjdzie to mój pierwszy taki projekt i będę to przerabiał
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#6
Hmm..., a czym kolega to malował, bo wyglada jakby wpadło do wiadra z farbą?
http://forum.modelarstwo.info/threads/aerograf-wybór-na-lata-czyli-co-kupić.4883/unread
Ee, wszyscy zaczynaliśmy pędzlem, a wielu z nas palcem.

Już pomalowane jutro poprawki i zakładam leflektory , lusterka już są i klimazytory
Polecam zainwestować w aerograf, tu jest link:
http://forum.modelarstwo.info/threads/aerograf-wybór-na-lata-czyli-co-kupić.4883/unread
Naprawdę opłaca się opanować tą sztukę. Malować lekko, pomału-dwie/trzy warstwy po dobrze przygotowanym modelu. Najlepiej wyjąć z modelu wszystkie detale jakie się da wyjąć. Rozmieszać farbę pół na pół z rozpuszczalnikiem i w odległości nie bliżej niż 10cm sprejować. Pracę wykonywać najlepiej przy ciepłej i suchej pogodzie. W dziale o malowaniu aerografem Znajdziesz opinie na temat budowy własnej komory do malowania, ja jednak nigdy nie miałem takiej potrzeby. Po pomalowaniu kolorem koniecznie dać warstwę lakieru bezbarwnego, aby film z kalek stał się niewidoczny. Po nałożeniu kalek prysnąć jeszcze semigloss bezbarwnym dla zabezpieczenia napisów.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#9
A ja z kolei polecę na początek (zresztą, nie tylko) farbę w spray-u. Tamiya spray łatwo się nakłada, a jak nie trafimy na interesujący kolor zostaje mieszalnik do farb akrylowych samochodowych - przy odrobinie wprawy można uzyskać b. dobrą powłokę.
 

Podobne wątki