• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model własny Budowa EM10

OP
OP
M

Michał Lok

Znany użytkownik
Reakcje
889 2 0
#41
Lokomotywa ukończona. Dziś na szybko jedna fotka. Muszę ze spokojem zrobić ładne ujęcia. Generalnie jestem zadowolony, jest wiele elementów, które ominąłem ale na etapie polistyrenu z mojej strony to wszystko co można wydłubać. Dziękuję kolegom, którzy dołożyli swoje co nieco, zwłaszcza Jarkowi, Piotrowi, Darkowi i Panu Grzegorzowi.
W tygodniu pokarzę więcej.
Pozdrawiam
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#42
Gratuluję ukończenia budowy, bardzo ładny model. Mam jednak dwie małe uwagi o tym, co mi się w pierwszym momencie rzuciło w oczy: pierwsza, to że wózki na mało zasłaniają koła. W oryginale prawie nie widać szprych pod łożyskami osiowymi, a praktycznie tylko obręcz koła, elementy wózka schodzą znacznie niżej i praktycznie zasłaniają koła. A druga uwaga dotyczy SHP: wisi zdecydowanie za nisko. - powinien być sporo wyżej, niż górna powierzchnia główki szyny, a w modelu wydaje się być na tym samym poziomie. Obie te rzeczy dobrze widać na zdjęciach kolegi Harry'ego Pottera na poprzedniej stronie.

PS. Nie "pokarzę", a "pokażę". Karać tu nikt nikogo nie będzie. ;)
 

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
#45
Gratuluję ukończenia budowy, bardzo ładny model. Mam jednak dwie małe uwagi o tym, co mi się w pierwszym momencie rzuciło w oczy: pierwsza, to że wózki na mało zasłaniają koła. W oryginale prawie nie widać szprych pod łożyskami osiowymi, a praktycznie tylko obręcz koła, elementy wózka schodzą znacznie niżej i praktycznie zasłaniają koła. A druga uwaga dotyczy SHP: wisi zdecydowanie za nisko. - powinien być sporo wyżej, niż górna powierzchnia główki szyny, a w modelu wydaje się być na tym samym poziomie. Obie te rzeczy dobrze widać na zdjęciach kolegi Harry'ego Pottera na poprzedniej stronie.

PS. Nie "pokarzę", a "pokażę". Karać tu nikt nikogo nie będzie. ;)
Panie Andrzeju Harassek możesz dać mi bana ,mozesz mnie usunąć z forum ale na litość Boską .Przez takie uwagi (głupie) Martel się rozleciał bo teoretycy krytykowali praktyków .To ze Michał zrobił WŁASNORĘCZNIE model pokazuje Jego zamiłowanie ,upór i zdolności i jak sam zaznaczył wiele jest tu uproszczeń ale po jakiego grzyba dokonywać takich wpisów ? By być w świecie modelarzy "kimś" ? I jeszcze te poprawianie pisowni ...brak słów .Jak się nie ma czego czepiać to czepia się wszystkiego .Następny raz wykonaj od podstaw drogi Panie model pokazuj zdjęcia z trwania prac nad nim tylko po to aby na końcu "znawca" Cię skrytykował. Jesteś Pan przykładem jak można młodych zniechęcić do przedstawiania swoich modeli tutaj na tym forum.Na koniec bardzo przepraszam za ton ale niestety tak to wygląda z punktu widzenia obserwatora ,zbieracza,modelarza który obserwuje i wyciąga wnioski
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#46
Kolega Michał pokazał nam jak wygląda modelarstwo i chwała mu za to. Przy tego typu pracach często z racji braku dostępu do rysunków z dokładnymi wymiarami oraz braku możliwości dokonania pomiarów, dochodzi do nieścisłości.
Model jednak prezentuje się godnie. Jak wyjedzie na szlak lub bocznicę i będzie oglądany z góry, nie będzie drastycznie widoczna róznica w wysokości elementów wózka (a większość tego nie zauważy, bo nie będzie o tym wiedziała).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#47
Na koniec bardzo przepraszam za ton
Lepiej nie musieć za co przepraszać. Ma prawo Kolega mieć swoje zdanie na ten temat i nie zamierzam z tego powodu ani dawać bana, ani tym bardziej usuwać z forum (pomijając fakt, że jako moderator nie mam możliwości usunięcia użytkownika). Ale każde zdanie można wyrażać mniej lub bardziej grzecznie, a tu mamy, niestety, przykład raczej niezbyt eleganckiej wypowiedzi. W związku z tym prosiłbym jednak o bardzie wyważone formułowanie swoich, choćby bardzo kontrowersyjnych poglądów. A swoich reakcji na prezentowane na forum wpisy nie zmienię, nie podzielam poglądu, iż żeby krytykować trzeba samemu umieć zrobić lepiej. Gdyby przyjąć taką zasadę, krytycy sztuki nie mieliby prawa pracować. A teraz na temat:
To ze Michał zrobił WŁASNORĘCZNIE model pokazuje Jego zamiłowanie ,upór i zdolności
Pełna zgoda i mój wpis tego nie kwestionował.
po jakiego grzyba dokonywać takich wpisów ?
Po to, by następny model był jeszcze lepszy, a także po to, żeby inni (którzy być może będą się na tym modelu wzorowali) wiedzieli, jak powinno być.
I jeszcze te poprawianie pisowni ...brak słów
Na ten temat już się nie będę wypowiadał, a tym bardziej tłumaczył się.
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#51
Chciałem pogratulować Michałowi świetnego modelu - i tego, że przez dłuższy czas będzie pewnie posiadaczem czegoś bardzo unikatowego, bo o wyprodukowanie takiej rzadkości nieprędko pokusi się jakakolwiek firma modelarska, a i wśród robiących modele samodzielnie nie był to nigdy obiekt wielkiego zainteresowania. Tym niemniej lokomotywa ma swój urok i może stanowić świetne i oryginalne dopełnienie popularnego taboru na modułach pod drutem. Tak trzymać!
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#52
Rafale M, jesteśmy dużymi dziećmi;), etap przedszkola gdzie maluchy obrażają się na zwróconą uwagę mamy już chyba za sobą. Jeśli uważasz że na tym forum nie można wyrazić swojej opinii o modelu, nawet wykonanym własnoręcznie, to chyba źle trafiłeś. Martel na pewno nie rozpadł się z powodu wyrażania merytorycznych uwag o pracach kolegów, tu się mylisz. Andrzej napisał co w modelu jest niezgodne z oryginałem, miał rację i prawo tak zrobić i na pewno nikogo tym nie uraził i nie obraził.
Michale lok, twój model bardzo mi się podoba i jest wyjątkowo cenny i unikalny. Możesz wziąć zabawki i iść do innej piaskownicy, twoja sprawa, ale obrażanie się to niezbyt zacna cecha dorosłego człowieka.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#53
Dziękuję koledze Piotrowi za poparcie, chciałem tylko powiedzieć, że ja osobiście nie odbieram wpisu kolegi MIchała Lok jako wyrazu obrażenia się na mnie, czy na całe forum, a raczej jako żart ze swojej pomyłki językowej. Mam też nadzieję na obiecane zdjęcia EM10.
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#54
Ja nawet nie dopuszczam myśli, że Michał nie pokaże obiecanych zdjęć - jest naprawdę jednym z tych nielicznych ze zdolnościami, wytrwałością i dobrym wzrokiem ;) A nieścisłości w naszych modelach zawsze się znajdą, i jeśli komuś zależy na jakości modelu i jest w stanie wykonać taką czy inną poprawkę, to zazwyczaj to prędzej czy później zrobi. Sam nie zapomnę, jak skracałem o pół milimetra komin w moim gotowym już modelu Pt47 :)
 

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#55
Wtiam mi osobiście model się bardzo podoba a to ,że w modelu brakuje czegoś czy ,że coś jest nie tak zrobione sprawa wykonawcy modelu,
wiem to po moich przerabianych modelach w których też jest wiele błędów i mimo ,że czasem ktoś napisze ,że coś jest źle to mnie osobiście to akurat motywuje do ulepszenia modeli.
Mimo to jeszcze raz gratuluje super modelu.
 

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
#56
Gdy pierwszy raz usłyszałem od Michała wypowiedziane zdecydowanym głosem zdanie "zbuduję model tej lokomotywy" wiedziałem, że powstanie kolejne małe dzieło sztuki. Michał jak zwykle nas nie zawiódł (y). Nie będę rozpisywał się gdyż w opiniach zgadzam się z przedmówcami. Zwróciłem natomiast uwagę na fakt, że model, zwłaszcza na etapie wykończeniowym, powstał w iście ekspresowym tempie. Czyżby Michał był już myślami przy innym projekcie:niepewny:? Co nowego nam szykuje......?:)
 
OP
OP
M

Michał Lok

Znany użytkownik
Reakcje
889 2 0
#57
Witam,
po namowie wielu, wstawiam kilka zdjęć mojego modelu EM10, który wykonałem wiosną tego roku. Model, w całej okazałości ze swoimi wadami i brakami, został dość wysoko oceniony na SH w Poznaniu, zdobywając jedno z pierwszych miejsc.
 

Załączniki

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#60
.. zdobywając jedno z pierwszych miejsc.
-aż musiałem się wysilić i zobaczyć tabelkę z nagrodzonymi modelami i jak to się ma do oceny i przyznanego miejsca w mistrzostwach za model EM10-02 w skali H0 Kolegi Michała.Kolego Michale dostał Kolega 97,3 punktów co dało Koledze drugie miejsce- więc dlaczego Kolega się wstydzi?Co ma oznaczać wg słów Kolegi to co zacytowałem ? W takim kontekście nie ma czegoś takiego jak jedno z pierwszych,-po prostu jest pierwsze miejsce, jest drugie miejsce , trzecie i tak dalej..
Wykonał Kolega model od zera, model wg mnie ma charakter(!) i tylko pogratulować i oczekiwać następnej , kolejnej realizacji.Kolego Michale na drugi raz proszę się nie krygować, bo to nie dodaje Koledze prawdziwej skromności i prawdy .Jeszcze raz moje gratulacje dla Kolegi za wykonany model EM19-2 z 97,3 punktami i zajęcie drugiego miejsca .
 

Podobne wątki