• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura Budowa drezyny WMB10 jakie podwozie

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#2
Jak na drezynę, to konstrukcja jest bardzo typowa. Nie kojarzę drezyn z większą liczbą osi, choć jakiś wyjątek może gdzieś istnieje. ;)
 
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#5
Właśnie problemem jest fakt iż u mnie ma być to model jeżdżący a kolega modrzew robi statyczne.

Tylne koła planuje zrobić wleczone, a przednie z napędem tylko... skąd wziąć oś napędową z silnikiem? Ma ktoś może do sprzedania jakiś złom działający?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#8
Tylne koła planuje zrobić wleczone, a przednie z napędem tylko... skąd wziąć oś napędową z silnikiem? Ma ktoś może do sprzedania jakiś złom działający?
Chyba raczej tylne koła będą toczne, a nie wleczone. ;) Na działający złom bym nie liczył, to musi być coś naprawdę małego. Boję się, że bez zakupu nowego napędu od jakiego fabrycznego modelu się nie obejdzie, ale to może nie być tanie...
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#9
Właśnie problemem jest fakt iż u mnie ma być to model jeżdżący a kolega modrzew robi statyczne.

Tylne koła planuje zrobić wleczone, a przednie z napędem tylko... skąd wziąć oś napędową z silnikiem? Ma ktoś może do sprzedania jakiś złom działający?
Raczej odwrotnie. Pierwsza os toczona a tylna napędową. W tedy możesz nie wielki silnik ukryc na pace pod jakimiś gratami. Drużynę kupiłes od Grzesia @Ostbahn to napisz do niego na forum. Myślę że doradzi Tobie :D
 
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#10
A dlaczego tyle mają być napędzane? Prościej ukryć ewentualny silnik i napęd w kabinie nad przednią osią. Lub użyć jednego małego silnika napędzającego tylko jedno koło. Co o tym myślicie?

Kolego eddy dobry pomysł aby wziąć graty od tej małej drezynki, tylko dalej... skąd ją wziąć? Xd
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#11
Dlaczego tylna to opisałem w poście wyżej. Łatwiej silnik ukryć. Kabina ma duże okna. Nie wiem czy tak ukryjesz jak byś chciał. No ale kombinuj :D
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
359 4 2
#12
Prościej ukryć ewentualny silnik i napęd w kabinie nad przednią osią. Lub użyć jednego małego silnika napędzającego tylko jedno koło. Co o tym myślicie?

Kolego eddy dobry pomysł aby wziąć graty od tej małej drezynki, tylko dalej... skąd ją wziąć? Xd
Ta mała drezyna to Liliput 46223, 46224 - są dostępne w Conradzie.
Ja bym kombinował z tą;).
Żółta to OBW 10. Liliput 212523 lub pod szyldem Conrada... Dostępne raczej z drugiej ręki.

1617715431580.png
 
Ostatnio edytowane:

Maro16

Aktywny użytkownik
Reakcje
76 4 0
#15
Zakupilem właśnie zestaw do budowy budy drezynki, taki o https://allegro.pl/oferta/drezyna-w...MI-YOTq4ro7wIVSNiyCh0_PgIvEAQYASABEgLqkvD_BwE i powstaje pytanie, czy macie koledzy jakiś pomysł skąd wziąć graty do napędu i kół?

Drezyna ma nietypową konstrukcję gdyż posiada tylko dwie osie.
Tutaj powinieneś znaleźć gotowe i bardzo ciekawe rozwiązania napędów. Są tam silniczki, przekładnie rożnego rodzaju koła zębate - skoro pasują do modeli samochodów w skali 1:87 to również podejdą do modeli kolejowych w skali H0.

https://www.sol-expert-group.de/1zu87modellbau/Motor-und-Getriebe:::48_66.html
 
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#16
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#18
Pewnie marna, ale zawsze można założyć inny silnik. To najprostrze. Widze na forum inny kolega tez buduje wmb-15 zobaczymy co wymyśli w kwestii napędu.
 

Podobne wątki