• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo BUDOWA BUDYNKÓW

Słowian

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Ja miałem styk z takimi domkami w biurze projektowym, w którym pracowałem przez jakiś czas. Z tego, co mi wiadomo, to wykonanie takiej makietki kosztuje na zlecenie ok. 300 - 500zł w zależności od wielkości domu. Ciekawe ile w tej cenie jest kosztów materiałów a ile robocizny. Osobiście wolę narazie trudzić się kartonem ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
#5
Patryk.K napisał(a):
Mi się tamte domki nie podobają ,a już wolałbym sobie samemu strzelić jakąś chałupę ,niż to kupić :smile:
Patryku ale kto pisał coś o kupowaniu. Ja pytałem sie o to czy ktoś budował swoje budynki z użyciem takich jak tam materiałów :!: A domki owszem nie są idealne, bo są nowiutkie jak dom świezo po wytynkowaniu. Myslę że po odrobinie patyny i dorobieniu otoczenia byś sie jeszcze nim zachwycał :!: :grin:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#8
O, fajne, okna i dachówki ciete laserem? (poznaje charakteyrystyczne przewężenia na rogach szprosów :)

Szkoda że artykuł do SK juz poszedł.

Tylko czy farba do malowania dachówek nie za gęsta? Sama faktura jest OK, przypomina pokrycie bitumiczne, tylko pozalewały sie szczeliny.
Może lepiej malowac przed kładzeniem warstwy.

Pozdr,
Mc
 
A

Anonymous

Gość
#9
Prototypy maja to do siebie ,że zawsze coś można poprawić :D .
To do dachówek to nie farba .
Ale słowo daje ,że wyglada extra ,nadaje porowatą strukturę jak w orginale.
 
A

Anonymous

Gość
#13
Tak to jest właśnie to co robię ja , i staram się lansować ,taki styl modelarstwa .
Wielkie składy po 4-6 loków ,większość z QSI ,na dobrze wykonanej makiecie ,to są niezapomniane wrażenia .
Możecie się przyłączyć do tego co robię :grin:
 

Czerwek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Damian napisał(a):
Tak to jest właśnie to co robię ja , i staram się lansować ,taki styl modelarstwa .
Wielkie składy po 4-6 loków ,większość z QSI ,na dobrze wykonanej makiecie ,to są niezapomniane wrażenia .
Możecie się przyłączyć do tego co robię :grin:
I to jest piękne... Wielki urok mają takie składy :)
 
A

Anonymous

Gość
#15
Uczę się i ja budowlanki trochę .
Chociaż jeszcze długa droga przedemną ,żeby takie cacka robić jak ten gość z linku ,to powoli coś zaczyna wychodzić .
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
#16
Fakt kolo robi piękne rzeczy jakby na to niepatrzyć :) Twój wyrób też niczego sobie. Mam pytanko czy posiadasz moze taką maleńką piłę tarczową do cięcia listewek o wymiarach 3x3 lum 2x2 mm itp. Bo jak nie to chyba takie budynki będa trudne do zbudowania bez dokładnego docięcia elementów.
 

Podobne wątki