• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budka drożnika - strażnica Międzychód (PL) Busch 1461 Nowość 2017

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#1
Firma Busch w swoim katalogu zapowiedziała wydanie budynku budki drożnika - strażnicy na bazie tej stojącej w Międzychodzie (PL)

Busch 1461 Budka drożnika - strażnika Międzychód (PL)

Planowany termin wydania lipiec 2017

Można już zamawiać cena w przedsprzedaży 154 zł (cena katalogowa 175 zł (39,99 Euro))

1461 Stellwerk.jpg


1461 Stellwerk Stimmung.jpg

(c) Busch Gmbh
 
P

Paweł Piotr

Gość
#2
Model ładny, ale żeby była zgodność z oryginałem oraz zgodność z realnie istniejącymi na tym posterunku urządzeniami, należy go uzupełnić o pędnie drutowe pod balkonikiem, które są poruszane windami na balkoniku, a następnie pod balkonikiem należy urządzić coś na kształt zwrotni grupowej - tak, jak to ma miejsce w przypadku nastawni mechanicznych scentralizowanych... ( w załączniku zdjęcie oryginału ze strony http://greg05.wtvk.pl/kolej/infrastruktura/wielkopolska/miedzychod_letn/index.html )... :LOL:... (y)...
 

Załączniki

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
436 8 0
#3
A poniżej ta sama budka dróżnika na makiecie Międzychód-Letnisko. Budka zrobiona jest z kartonu, a wykonana przez klubowego kolegę i użytkownika forum.
 
OP
OP
pj-pauli

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#6
Model ładny, ale żeby była zgodność z oryginałem oraz zgodność z realnie istniejącymi na tym posterunku urządzeniami, należy go uzupełnić o pędnie drutowe pod balkonikiem, które są poruszane windami na balkoniku, a następnie pod balkonikiem należy urządzić coś na kształt zwrotni grupowej - tak, jak to ma miejsce w przypadku nastawni mechanicznych scentralizowanych... ( w załączniku zdjęcie oryginału ze strony http://greg05.wtvk.pl/kolej/infrastruktura/wielkopolska/miedzychod_letn/index.html )... :LOL:... (y)...
Żeby była zgodność z oryginałem należy go co nieco sponiewierać, żeby odpowiadał aktualnemu stanu technicznemu :) :D

miedzychód.jpg

Foto: google street view
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
436 8 0
#7
Nasza makieta oddaje czasy świetności ruchu kolejowego w Międzychodzie. ;)
 
P

Paweł Piotr

Gość
#8
Żeby była zgodność z oryginałem należy go co nieco sponiewierać, żeby odpowiadał aktualnemu stanu technicznemu
Zgodność z oryginałem nie oznacza zgodności z aktualnym stanem - najczęściej stanem dewastacji, zgodność z oryginałem ma oznaczać przywrócenie do stanu używalności, stanu, w jakim obiekt był zbudowany i użytkowany (w ten sposób między innymi modelarze kolejowi - w przeciwieństwie do władz kolejowych - zachowują dla potomnych i dokumentują czasy świetności infrastruktury kolejowej sprzed lat) - podobnie ma się sprawa z zabytkami, prawda? Ale rozumiem, że to oczywiście żart z tą "zgodnością"... :LOL:... :LOL:... :LOL:...
 
OP
OP
pj-pauli

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#9
Nasza makieta oddaje czasy świetności ruchu kolejowego w Międzychodzie. ;)
Odniosłem się do wypowiedzi kolegi Paweł Piotr :p

Fragment zaprezentowany, na Twojej fotce wygląda rewelacyjnie.
[DOUBLEPOST=1488797547][/DOUBLEPOST]
Zgodność z oryginałem nie oznacza zgodności z aktualnym stanem - najczęściej stanem dewastacji, zgodność z oryginałem ma oznaczać przywrócenie do stanu używalności, stanu, w jakim obiekt był zbudowany i użytkowany (w ten sposób między innymi modelarze kolejowi - w przeciwieństwie do władz kolejowych - zachowują dla potomnych i dokumentują czasy świetności infrastruktury kolejowej sprzed lat - podobnie ma się sprawa z zabytkami, prawda? Ale rozumiem, że to oczywiście żart z tą "zgodnością"... :LOL:... :LOL:... :LOL:...
Tak jest, ale jak napisałeś "żeby była zgodność z oryginałem oraz zgodność z realnie istniejącymi na tym posterunku urządzeniami" to jasno wynika, że chodzi o teraźniejszość :) A ta nie jest zbyt różowa dla tego obiektu. Stąd też zarówno Twoja jak i moja wypowiedź jest właściwa, każdy oddaje na makiecie czas wybrany przez siebie. Ale wiadomo po co są te znaczniki => :D :LOL: :) Inaczej byłoby sztywno i nudno :D
 
P

Paweł Piotr

Gość
#10
zgodność z realnie istniejącymi na tym posterunku urządzeniami
To stwierdzenie bynajmniej nie oznacza dnia dzisiejszego, ale oznacza, że zastosowane na balkoniku windy musiały mieć pod balkonikiem wyprowadzone pędnie, zaś pojęcie oryginału odnosi się do pierwotnej konstrukcji budynku, to oczywiste, i tak też potraktowała to firma Bush, która wyprodukowała model w postaci pierwowzoru, a nie obecnej ruiny... Znaczniki znacznikami, żart żartem, ale poprawne wnioskowanie też jest w modzie... :LOL:... :LOL:... :LOL:...
 
OP
OP
pj-pauli

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#11
To stwierdzenie bynajmniej nie oznacza dnia dzisiejszego, ale oznacza, że zastosowane na balkoniku windy musiały mieć pod balkonikiem wyprowadzone pędnie, zaś pojęcie oryginału odnosi się do pierwotnej konstrukcji budynku, to oczywiste, i tak też potraktowała to firma Bush, która wyprodukowała model w postaci pierwowzoru, a nie obecnej ruiny... Znaczniki znacznikami, żart żartem, ale poprawne wnioskowanie też jest w modzie... :LOL:... :LOL:... :LOL:...
Dobra, dobra, nie neguję zasady działania tych urządzeń, ich brak w modelu, nie ma wpływu na funkcjonowanie obiektu w skali 1:87. :) W rzeczywistości to jutro tego budynku może już nie być. :( The end :)