• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BRAWA (Dream) - modele lokomotyw serii Pt31

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
NO ,NIE WYPADA JUŻ PRZYPOMINAĆ ,ŻE NAPĘD W PAROWOZIE !!!!! A NIE W WĘGLU,
albo to ,ze 2 osie wiązane oraz toczna -3 sztuki resorowane jak w MM ,
a także prawdziwe żarówki w każdej z latarni ,
a także budka z podświetleniem i z kolorem wnętrza,
a także odwzorowanie tendra z niezależnymi wózkami i prześwitem miedzy nimi a nie monoblok uzębatkowioany niczym sztywnoramowiec ,


jak to wszystko zliczysz to robi sie sumka................
Co do napędu i sprężynowania ostoi -może być, nic tam nie trzeba pitolić. Węgiel też uchodzi. Jedzie... i niech tak ma
"a także prawdziwe żarówki w każdej z latarni"
- nie ściemniaj Janusz, zostaw same żarówki, będzie ładniej
"a także budka z podświetleniem i z kolorem wnętrza"
- budka zjebana na maxa, dach, skrzynia wentylacyjna, okapy okien...szkoda gadać
"a także odwzorowanie tendra z niezależnymi wózkami i prześwitem miedzy nimi a nie monoblok uzębatkowioany niczym sztywnoramowiec"
- zgadzam się, tender wykonany prawidłowo. Coś tam z hamulcem można poprawić
"dynamiczne bufory"
- dynamiczne na pewno...jak *******nie, to się połamie
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
A czy ktoś zna lepszy fabryczny model parowozu w barwach PKP?
Dla mnie to na pewno jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy model parowozu w kolorkach PKP'owskich.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Myślałem raczej o tych modelach produkowanych w ilościach 100+ sztuk.
A i te z MM mają swoje wady np. brak oświetlenia....

Max z MM to było chyba Pm2 w ilości 60 sztuk (40+10+10)
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Cena doskonała to cena adekwatna do jakości i Sm'ka jest tego dobrym przykładem. Pt31 jak dostałem pierwszą to sobie siadłem, wcale nie z radości. Następna też miała wady. W sumie mi tak, niektóre wymienione niedociągnięcia nie przeszkadzają, ale zachlapane farbą obręcze, odklejające się latarnie czy koła jak z Piko za 350 to mnie już wkur... i uważam to za totalne przegięcie w tej cenie :(
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Cena doskonała to cena adekwatna do jakości i Sm'ka jest tego dobrym przykładem. Pt31 jak dostałem pierwszą to sobie siadłem, wcale nie z radości. Następna też miała wady. W sumie mi tak, niektóre wymienione niedociągnięcia nie przeszkadzają, ale zachlapane farbą obręcze, odklejające się latarnie czy koła jak z Piko za 350 to mnie już wkur... i uważam to za totalne przegięcie w tej cenie :(
Aby na pewno masz Pt31 z Brawy???? :devil:
A u mnie nie dane było doznać takich przygód.
A to że mogłaby być tańsza tak z 500 pln, to się zgadzam (miałbym 1k w kieszeni ;) )
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
343 1 1
Pytanie o podłączenie oryginalnych żarówek z lamp.
Czy są one poprowadzone niezależnie do płytki w tendrze (tzn po 2 przewody z każdej żarówki), czy do tendra wchodzą już wspólne 2 przewody.
Sam schemat elektryki ładnie narysował karol_mar w innym wątku, ale chodzi mi o kabelki.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
343 1 1
Ok, a jak jest z dostępem do tych żarówek? Bo kocioł już raz rozbierałem w celu montażu głośnika, ale wtedy nie pomyślałem o dodatkowym przewodzie :(
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Ok, a jak jest z dostępem do tych żarówek? Bo kocioł już raz rozbierałem w celu montażu głośnika, ale wtedy nie pomyślałem o dodatkowym przewodzie :(
Jak dobrze pamiętam chyba pod dymnicą jest płytka do której dolutowane są 4 przewody od żarówek a od płytki idą już 2 przewody w stronę tendra.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
343 1 1
Oryginalnie jest ESU (chyba 3.5) z okrągłym głośnikiem w tendrze.
Ja miałem analog, i założyłem sobie Zimo 644 i głośnik w dymnicy.
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
Moja Pt31 straciła głos po tym jak chciałem zaprogramować multimausem długi adres CV. Dekoder ESU 3.5 odesłałem do znajomego i się okazało że spaliła się końcówka mocy.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
przy zmianie adresu na dłuuuuuuugi Nie można spalić końcówki mocy !

musiało być mocno grzebane w tyndrze przez ,,fachowca,, i zwarcie
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 4
Tabor 10
Tabor 0
Tabor 61

Podobne wątki