• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BRAWA (Dream) - modele lokomotyw serii Pt31

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Dzwoniłem do sklepu - a ten do dystrybutora. Informacja jest taka, że tender jest skręcany więc wygląda na to, że kolega tomek05 tylko mnie postraszył :)
Za to dzięki mu za info o dźwiękach. Lepszy rydz niż nic...
Teoretycznie można, tylko jest problem że te dźwięki nie wiele mają wspólnego z petuchą :)

Są w zakładce: Loks mit LokSound ab Werk , BRAWA, 17425, PKP Pt31 Polnische Dampflok
A można wiedzieć dlaczego nie mają nic wspólnego? Znaczy się że to zupełnie inna loka jest tam pozgrywana czy co? Z info na stronie którą kolega zacytował wygląda, że dźwięki tam zapodane to te montowane fabrycznie w tych lokach.
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Nic nie straszę. Pytasz, to piszę. Trochę ich przerobiłem i w niektórych się odkręca bez bólu, a w innych sklejone.
Miałem nawet taką, co śrubkę ukręciłem bo podciekł CA.
Dobrze mówią, że jest gniazdo, tylko co z tego, jak nie ma głośnika i trzeba rozkręcić wszystko, żeby go zamontować.
Dostęp do samego gniazda można uzyskać poprzez zdjęcie skrzyni na węgiel.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Nic nie straszę. Pytasz, to piszę. Trochę ich przerobiłem i w niektórych się odkręca bez bólu, a w innych sklejone.
Miałem nawet taką, co śrubkę ukręciłem bo podciekł CA.
Dobrze mówią, że jest gniazdo, tylko co z tego, jak nie ma głośnika i trzeba rozkręcić wszystko, żeby go zamontować.
Dostęp do samego gniazda można uzyskać poprzez zdjęcie skrzyni na węgiel.
Dzięki za pełniejsze informacje... wiesz... gdybyś od razu tak odpowiedział, a nie tak:
Tak ciężko, czasem to nawet nie możliwe. Żółtki nie żałują cjanoakrylu :)
...to bym nie pisał, że postraszyłeś :) Dla kogoś kto nie miał tej loki taka odpowiedź raczej nie maluje kolorowej wizji co do demontażu tendra.
Ale spoko. Wygląda więc na to, że problem może być ale nie musi. Ruletka. Zobaczymy co mi wyskoczy.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
Pytanie: jak "oddzielić" kocioł od ramy?
Zgodnie z instrukcją są 3 śrubki: 2 pod kabiną (z tym nie ma problemu), i trzecia "gdzieś z przodu". Czy ta przednia to ta "duża" przy wózku? Chyba nie, bo jest dosyć krótka i po jej odkręceniu kocioł ani drgnie, może jest jakaś inna, tylko jakoś jej nie widzę.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
Dzięki, wieczorem zobaczę.
A czy jest jeszcze coś, na co trzeba zwrócić uwagę, w sensie żeby czegoś nie uszkodzić? Bo na razie zdjąłem tylko wiatrownice, co kosztowało ułamanie jednego elementu mocującego :(
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
:devil::mad::devil::mad: PANOCKI TO NIE MODEL DLA FRESZÓW ,TO NIE ROCKO , NIE PSUJTA JAK JEŹDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki, wieczorem zobaczę.
A czy jest jeszcze coś, na co trzeba zwrócić uwagę, w sensie żeby czegoś nie uszkodzić? Bo na razie zdjąłem tylko wiatrownice, co kosztowało ułamanie jednego elementu mocującego :(
NA WSZYSTKO ,DOSŁOWNIE WSZYSTKO CO WIDAĆ ,
Porobili skalowe detale niestety.....
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
CZY JA WIEM .....
poręcze na kotle z drutu 0,3 mm do tego uchwyty kulowe 0,5mm z przewężeniem 0,3 mm
drabinka z tworzywa o pręcie 0,35mm ,
stopnie podbuforowe z pręta stalowego 0,3 mm i wiele innych takich jak inżektor Mectalfa i Friedmanna to dla mnie raczej skalowe
w porównaniu np. do Roco gdzie takie podobne elementy to 1,00 mm
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
To co wymieniłeś - zgoda. Ale gdzie reszta ? Uparcie odniosę się w tym miejscu do ceny modelu. Te wiele innych, jak napisałeś, to tak jakbyś narzucił trampki do ślubu zamiast pantofli, rozmiar przecież ten sam.
To prosty parowóz, a za tym i model jeśli chodzi o wyposażenie i osprzęt, ale jak artysta plastyk spieprzył kocioł, to żadne filigranowe barierki zasmarkane klejem tego nie nadrobią
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
NO ,NIE WYPADA JUŻ PRZYPOMINAĆ ,ŻE NAPĘD W PAROWOZIE !!!!! A NIE W WĘGLU,
albo to ,ze 2 osie wiązane oraz toczna -3 sztuki resorowane jak w MM ,
a także prawdziwe żarówki w każdej z latarni ,
a także budka z podświetleniem i z kolorem wnętrza,
a także odwzorowanie tendra z niezależnymi wózkami i prześwitem miedzy nimi a nie monoblok uzębatkowioany niczym sztywnoramowiec ,
dynamiczne bufory
jak to wszystko zliczysz to robi sie sumka................
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 4
Tabor 10
Tabor 0
Tabor 61

Podobne wątki