• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BRAWA (Dream) - modele lokomotyw serii Pt31

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Albo i brak rynku. Cała ta afera wokół Pt31, miast zachęcić, tylko mnie zniechęciła do kupowania czegokolwiek. Można było po prostu zamówić model u Milosza i cieszyć się prawdziwym unikatem z lat mojego dzieciństwa, a nie pakować się w jakieś ogólnonarodowe sentymenty, które jak widać i tak są tylko na pokaz. Wydałem furę kasy, popełniłem kilka błędów i teraz mam może i legendarny parowóz, ale ze spartolonym opisem, a i kto wie czy za jakiś czas również nie napędem.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
psz napisał(a):
Albo i brak rynku. Cała ta afera wokół Pt31, miast zachęcić, tylko mnie zniechęciła do kupowania czegokolwiek. Można było po prostu zamówić model u Milosza i cieszyć się prawdziwym unikatem z lat mojego dzieciństwa, a nie pakować się w jakieś ogólnonarodowe sentymenty, które jak widać i tak są tylko na pokaz. Wydałem furę kasy, popełniłem kilka błędów i teraz mam może i legendarny parowóz, ale ze spartolonym opisem, a i kto wie czy za jakiś czas również nie napędem.
psz, Nie żałuj. Ja też nie żałuję, mimo mojej totalnej krytyki. Przerobi się i będzie cacy :D
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
stach_4444 napisał(a):
Ja jeszcze nie mam Pt31, ale zastanawiam się na kupnem tej z parowozika i mam takie pytanie: Czy te nowe mają wszystko poprawione razem z mechanizmem?
Stach, poczekaj na wersję oddającą czas historii. Powinna się pojawić na targach jesiennych w Twoim mieście...
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
psz napisał(a):
Wydałem furę kasy, popełniłem kilka błędów i teraz mam może i legendarny parowóz, ale ze spartolonym opisem, a i kto wie czy za jakiś czas również nie napędem.
Znaczki z XIX i XX wieku z bledem w druku osiagaja teraz kosmiczne ceny :)
Moze za 100lat Twoi spadkobiercy spienieza to co z Peti zostanie za mala fortune i beda wychwalac jakiego to mieli madrego przodka :)

Na pocieszenie...moze Twoja chociaz jezdzi ? Ci ktorzy kupia teraz te przebrane moge nie miec tyle szczescia.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
Cobrix napisał(a):
psz napisał(a):
Wydałem furę kasy, popełniłem kilka błędów i teraz mam może i legendarny parowóz, ale ze spartolonym opisem, a i kto wie czy za jakiś czas również nie napędem.
Znaczki z XIX i XX wieku z bledem w druku osiagaja teraz kosmiczne ceny :)
Moze za 100lat Twoi spadkobiercy spienieza to co z Peti zostanie za mala fortune i beda wychwalac jakiego to mieli madrego przodka :)

Na pocieszenie...moze Twoja chociaz jezdzi ? Ci ktorzy kupia teraz te przebrane moge nie miec tyle szczescia.
:D
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
martinezo napisał(a):
psz napisał(a):
....
Całe to przedsięwzięcie to klapa. Minęły miesiące a wciąż go można kupić, mimo bardzo niskiego nakładu.
Co doskonale charakteryzuje rynek w RP a dokładnie jego możliwości :(

Ja myślę, że to cena położyła sprzedaż tego modelu. O ile pamiętam 2300 PLN w podstawowej wersji. To dla niektórych dwumiesięczne zarobki. W związku z tym rodzą się dylematy: być czy mieć. Przy średniej płacy w Europie Zachodniej w okolicach 2300 ale Euro można mieć i ten i wiele innych modeli a u nas (przynajmniej tak jest u mnie) wybór albo - albo. Ja wybrałem EN57. W sumie z ucyfrowieniem i dodaniem oświetlenia oraz wnętrzem wyszło podobnie. Dla mnie bliższym mojej pamięci jest jednak EN57 a w wersji jak wyżej jest to jedyny model (ośmielę się stwierdzić) na Świecie i stąd ten wybór.

Rafał
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
Rafał G. napisał(a):
martinezo napisał(a):
psz napisał(a):
....
Całe to przedsięwzięcie to klapa. Minęły miesiące a wciąż go można kupić, mimo bardzo niskiego nakładu.
Co doskonale charakteryzuje rynek w RP a dokładnie jego możliwości :(

Ja myślę, że to cena położyła sprzedaż tego modelu. O ile pamiętam 2300 PLN w podstawowej wersji. To dla niektórych dwumiesięczne zarobki. W związku z tym rodzą się dylematy: być czy mieć. Przy średniej płacy w Europie Zachodniej w okolicach 2300 ale Euro można mieć i ten i wiele innych modeli a u nas (przynajmniej tak jest u mnie) wybór albo - albo. Ja wybrałem EN57. W sumie z ucyfrowieniem i dodaniem oświetlenia oraz wnętrzem wyszło podobnie. Dla mnie bliższym mojej pamięci jest jednak EN57 a w wersji jak wyżej jest to jedyny model (ośmielę się stwierdzić) na Świecie i stąd ten wybór.

Rafał
Co Ty pieprzysz Pt31- flagowa maszyna wszystkich rzeczpospolit, bili się maszyniści o "gitarę" Ty nie wiesz co piszesz :oops:

Mirek :D
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Niewątpliwie cena jest zaporowa...
Jednak pamiętam jakie propozycje się pojawiały z pewnej szanowanej manufaktury z południa RP. Te by mnie wykluczyły. Po prostu to już by był przerost "czegoś nad czymś" - nie pamiętam nazwy tego współczynnika.
Początek września - ROCO nas czeka...
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Rafał G. napisał(a):
Ja myślę, że to cena położyła sprzedaż tego modelu. O ile pamiętam 2300 PLN w podstawowej wersji
Sprzedaż położyła cena i słaba jakość wykonania, o której fama się szybko rozeszła. Zresztą, jak się wydaje, dzięki kilku "życzliwym" osobom, które tę sprzedaż chciały położyć bez względu na jakość wykonania modelu.

A EN57 od Milosza to strzał w dziesiątkę. Szczerze gratuluję!
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
psz napisał(a):
Rafał G. napisał(a):
Ja myślę, że to cena położyła sprzedaż tego modelu. O ile pamiętam 2300 PLN w podstawowej wersji
Sprzedaż położyła cena i słaba jakość wykonania, o której fama się szybko rozeszła. Zresztą, jak się wydaje, dzięki kilku "życzliwym" osobom, które tę sprzedaż chciały położyć bez względu na jakość wykonania modelu.

A EN57 od Milosza to strzał w dziesiątkę. Szczerze gratuluję!
2300 X 2 Dziękuj mistrzu modelarstwa takim jak ja, który bez mrugnienia okiem wpłacił zaliczkę.
Poza tym ...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
To wielce ciekawe, że teraz w temacie o Pt31 pojawia się model EN57 Milosza. Ten sam, który w pewnym okresie czasu stał się tak niechciany. W czasie, gdy byłem chętny na załatwienie większej ilości po niższej oczywiście cenie.

A kto by próbował porównać jakość wykonania Pt31 Brawy do Miloszowego EN57... Kpiny. :D

Sam Milosz chyba by zgłupiał, jaby się dowiedział, że teraz o jego modelu się pisze obok tak "wspaniałego" modelu jak Pt31, podczas gdy jakiś jeszcze czas temu, po wstępnej podniecie, wszyscy wypięli się tyłkiem na jego model. :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 4
Tabor 10
Tabor 0
Tabor 61

Podobne wątki