• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BRAWA (Dream) - modele lokomotyw serii Pt31

ja_mil

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Informacja od DREAM
"Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż otrzymaliśmy od firmy Brawa dostawę lokomotyw Pt31. W związku z powyższym faktem informuję, iż z dniem 25/02/2010 rozpoczynamy dystrybucję modeli.
Na naszej stronie internetowej www.dream.pl można już obejżeć pierwsze zdjęcia modeli.
Poniżej przesyłam informację dotyczącą cen poszczególnych modeli, dla klientów którzy dokonali przedpłat:

BRAWA 40408 - LOKOMOTYWA PKP, PT31 "CZARNA" 2112,33 PLN
BRAWA 40409 - LOKOMOTYWA PKP, PT31 "CZARNA" - DEKODER 2682,13 PLN
BRAWA 40410 - LOKOMOTYWA PKP, PT31 "ZIELONA" 1990,23 PLN
BRAWA 40411 - LOKOMOTYWA PKP, PT31 "ZIELONA" - DEKODER 2560,04 PLN
....."
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Tak jak przypuszczałem :D Karminowe paseczki :D :D Oliwka :D :D Chyba z UAZ'a wzornik wzięli.Silniki i krawędź pomostu też chyba ma być zielona.
Parowe odchylacze zostały (gdzie oni to wypatrzyli??) gdzie reflektor na dymnicy?
No i cena??Nie kumam czemu czarna droższa od UAZ oliwki???Dekoder 569,8.- :shock:
Dźwięki to na pewno nie z Pt31 a i nawet nie z Pt47. Zaworów bezpieczeństwa nawet się nie pofatygowali "polskich" dograć.
I ta woda zatruta.Kto to z uporem maniaka ładuje na te nasze parowozy??
Dla porównania pocztówka z Fabloku.
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
Kolegom PKP-owcom tylko wspolczuc. Ogromne pieniadze jak za tego typu model. Jakim cudem on kosztuje 2 x tyle co prawie w calosci mosiezny Q2, ktory zostal zrobiony tez w bardzo malej ilosci (ma Tsunami z 2 wielkimi glosnikami i generator dymu). A przeciez tez robiony w .....Chinach.

Czy sie myle ale ta wersja oliwkowa nie za bardzo pasuje to wersji przedwojennej. Czy to jest wersja przedwojenna czy powojenna?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
nie ma źle, jest jeczcze gorzej
Jak dzieci:
Ma być tanio
super wykonane
Szybko ma powstać
w cenie ma mieć dkoder
a dzwięk jeszcze lepiej
o a jak dymić bedzie to będzie fajnie
i może jeszcze alufelgi i system locoaudio z panelem LCD
no i wysyłka oczywiście gratis.
Jak komuś się nie podoba niech nie kupuje nie ma przymusu. Ja tam jak dostane to sobie kupie
 

jan23

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Cena rzeczywiście jest fajna. Mam tylko nadzieję, że osoby dokonujące przedpłaty nie kupują modelu nieco drożej niż pozostali (może się okazać, że pozostałe modele za 6 m-cy pójdą w promocji).
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
jareksut napisał(a):
Cena o prawie 300 zł wyższa od wersji niemieckiej. Dziwne. Czyżby Polacy byli bogatsi? :roll: http://parowozik.net/product_info.php?info=2839
Bo i seria jest krótsza a tak naprawdę to są dwie serie jeden model czarny + drugi zielony. Za to się właśnie więcej płaci. Im większa seria tym koszty stałe rozkładają się na więcej modeli i jest taniej.

Ale to i tak nie ma znaczenia bo narzekają Ci co modeli nie zamówili. Osoby które wpłaciły przedpłatę i lada dzień dostaną modela będą zadowolone i nie gardłują :p
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Twardy napisał(a):
A co Ci do tego :?:
edit
Jak dostanę to napiszę parę słów.
To, że najwięcej do powiedzenia mają zawsze Ci którzy nie kupili, nie widzieli ale opinię zawsze muszą wygłosić. Dlatego też pytam czy kupiłeś ten model.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
A ja tam sobie lubię poczytać co to ja tam mam do bani :D
Nie wyrobie do poniedziałku :twisted:

Darek - to zadziałaj - popatrz jakie serie schodzą - niech hAmerykany działają w tych Chinach - ja tam za 1000 - 1400 chętnie fabrycznie i dobrze zdjełaną Pt, Pm czy Ty zasysnę i nie tylko ja - vide Pt31 za 2k bez orkiestry...
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
martinezo napisał(a):
Darek - to zadziałaj - popatrz jakie serie schodzą - niech hAmerykany działają w tych Chinach - ja tam za 1000 - 1400 chętnie fabrycznie i dobrze zdjełaną Pt, Pm czy Ty zasysnę i nie tylko ja - vide Pt31 za 2k bez orkiestry...
Niech Ci Chińczycy dobiją do poziomu polskiej produkcji to pogadamy :)

Załączam zdjęcia produktu polskiej firmy... co prawda to tylko parowóz osobowy... gdzie mu się tam równać do pospiesznych :D
 

Załączniki

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
tomek 05 napisał(a):
Grzeju napisał(a):
Tomek, to jest wersja z lat 50-tych a nie oryginał z przed wojny...
No to zmienia fakt :D ZNTK dostało z LWP nadwyżkę farby na czołgi :D
Ale też nic nie zmieni faktu, że ten kolor jest super !!!
To miał być kolor polskich wagonów osobowych i taki właśnie jest :!: , a jeżeli gdziekolwiek i kiedykolwiek był inny, to było to tylko wynikiem niedbalstwa, dziadostwa, braku odpowiedniej farby lub... niewiedzy (modelarzy :D ) i nie warto dorabiać do tego różnych "filozofii", odbierając pierwotny, prawdziwy sens ciemnozielono- oliwkowemu malowaniu polskich (ale również np. pruskich) parowozów używanych w ruchu pasażerskim :!:
Nic się nie dzieje bez przyczyny i właśnie dlatego jedyną przyczyną, dla której parowozy pospieszne i osobowe zaczęto kiedyś malować na kolor ciemnozielono- oliwkowy był zamiar kolorystycznego ujednolicenia wyglądu całego składu pociągu.

A czołgi.... ? Nie wiem jakie były czołgi i nic mnie to nie obchodzi. A jeśli nawet były w takim samym kolorze, to chyba nie ma w tym nic złego, a nawet układa się to wszystko w logiczną całość :D
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
psz napisał(a):
Ten duży napis coś nie teges ;)
Teges, teges... a jaki piękny, rasowy krój pisma z pierwszej połowy lat 50 :D .
Swoją drogą, kiedy ten model został już wreszcie wykonany, mogę śmiało powiedzieć, że napis ten został "odsłonięty" na jednym z tendrów w dawnej MD Łódź Kaliska i dzięki zachowanym do dziś szablonom, został następnie pieczołowicie zrekonstruowany na tym właśnie modelu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 4
Tabor 10
Tabor 0
Tabor 61

Podobne wątki