• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[BRAWA, 41072] BR232-152 PCC RAIL SZCZAKOWA

Reakcje
292 0 0
#1
- lokomotywa spalinowa,
- BR232 "Ludmiła",
- operator pierwowzoru PCC Rail Szczakowa,
- nr 152
- epoka VI,
- ilość osi 6,
- gumki przyczepnościowe na dwóch kołach, jedna oś w jednym z wózków,
- w wersji analogowej gniazdo dekodera 21-PIN,
- silnik 5-biegunowy,
- dwa koła zamachowe,
- sprzęgi, węże, itp.,
- długość modelu 239mm,
- skala H0,
- nie ma kinematyki krótkiego sprzęgu,
- otwierane drzwi w kabinach,
- oświetlenie zmienne białe/czerwone zależnie od kierunku ruchu, diody LED,
- karoseria zdejmowana bez żadnych specjalnych blokad, czy zaczepów; na miejscu utrzymują ją jedynie bufory, po ich wyciągnięciu można delikatnie zsunąć budę,

Model prawie kompletnie złożony fabrycznie, tylko niewielka ilość elementów w woreczku do samodzielnego montażu.
Wykonany jest dobrze, jakość wysoka, jak na Brawę przystało ale podczas oglądania zdjęć znalazłem kilka drobiazgów, niedoróbek. Gołym okiem nie zwróciłem na nie uwagi:
- na jednych drzwiach imitacja blachy - na dole drzwi trochę źle pomalowana i farba nieco zaciekła poniżej;
- grill'e wentylatorów - trochę pozłaziła farba i na dwóch z nich nadłamane/niedorobione "szprychy". Ewidentnie niedoróbka fabryczna, bo gdyby zostały wyłamane to raczej pojedynczo się nie da i całe wentylatory byłyby uszkodzone. Kupiłem model nowy w sklepie i nie jest używany na makiecie, leży w pudełku i nie było szansy na powstanie takich uszkodzeń.
KPL-3109.jpg KPL-3110.jpg KPL-3111.jpg KPL-3112.jpg KPL-3113.jpg KPL-3114.jpg KPL-3115.jpg KPL-3116.jpg KPL-3117.jpg KPL-3118.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki