• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Brawa 41072 br 232 PCC

Reakcje
0 0 0
#1
Witam

chciałbym się dowiedzieć kogoś kto ma ten model?
jak się sprawuję? jak silnik działa czy oświetlenie?
jeżeli można by prosić o jakieś fotki tej lokomotywy -
chodzi mi o jakieś prywatne bo zdjęcia w necie jednak są
trochę sztuczne.

pozdrawiam
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#2
Zdjęć nie wstawię bo kiepski mam aparat a i fotograf ze mnie nie tęgi ale model mogę Ci opisać:
mam go w wersji analogowej, pierwsza jego zaleta to cena - kawał modelu za niecałe 500 PLN, model wykonany poprawnie z uwzględnieniem takich szczegółów jak obracające się turbinki na dachu czy otwierane drzwi do kabiny maszynistów. Oświetlenie białe/czerwone w zależności od kierunku jazdy, model bardzo ciężki jeździ cicho i majestatycznie. Oznaczenia czytelne i zgodne z pierwowzorem. Model dużo lepiej prezentuje się na żywo niż na zdjęciach. Polecam. W wersji cyfrowej był opisywany przez jednego z Kolegów chyba w wątku o nowościach 2011.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#3
Witam :D . Ja mam taką cyfrówkę. Bardzo ją lubię, wszystko działa jak trzeba, waży chyba ze 140 ton ;) , więc jest Godzillą na moich torach. Nie ma światła manewrowego i trochę metaliczny jest dźwięk silnika, innych wad nie znalazłem, polecam (dla miłośników dużych diesli ;) )
 

Załączniki

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
245 2 0
#5
Witam,

Widzę, że tematów Ludmiły od Brawy nie ma za dużo albo są stare, ale myślę, że nie muszę zakładać nowego wątku.

Posiadam właśnie taki model kupiony kilka lat temu. Jeździła, nie marudziłem, cieszyła oko, wszystko ok. Przez kilka lat zapomniałem nieco o kolejce i teraz do niej powróciłem bardziej na serio ;) I tutaj coś przykuło moją uwagę.

W lokomotywie mam zamontowany dekoder Lenz 21-pin, używam starego Piko Digi 1, zachowuje się normalnie, ale z jakiegoś powodu mogę zapalić światła czerwone tylko z jednej strony. W samej lokomotywie nie widzę żadnego problemu, druciki przylutowane jak należy. Miał kiedyś coś takiego lub wie, na co zwrócić uwagę?

Jeszcze druga sprawa. Zachciało mi się nakupować krótkie sprzęgi oczkowe Maerklina. Tak, czy siak, zmartwiło mnie to, że gniazdo sprzęgu nie posiada kinematyki. Da się przerobić te gniazdo? Czy jest to w ogóle możliwe albo potrzebne?
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#6
Jako, że temat odżył dorzucę swoje 3 grosze.
Model jest ładny. Malatura w realu jest ładniejsza niż na większości fotek jakie widziałem. Jedyny "minus" to frycowe jakie posiadacze tego modelu "zapłacą" za filigranowość np wózków. Model wymaga bardzo dokładnie położonego torowiska. Każda nierówność albo niedokładne połączenie segmentów może skutkować uszkodzeniami. Czego sam doświadczyłem na jednej z makiet.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 4
Tabor 10
Tabor 0
Tabor 61

Podobne wątki