• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Brankardy Pwg 14 na PKP (ozn. U oraz Ft)

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#62
Mam jeszcze takie pytanie, jakie inne typy wagonów oprócz 23K były przerabiane na PKP na Brankardy?.
Przed II WŚ wagony serii Kmz, po wojnie wszelakiej maści Kd. Przynajmniej na te serie są "papiery" ;)
A tak już poważnie - większość typów wagonów krytych (łącznie z "włoskimi").
 

Załączniki

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#65
Widzę, że temat o brankardach Pwg 14 dryfuje już w innym kierunku, tzn. ku innym brankardom powstałym z przebudowy normalnych wagonów krytych, nawet włoskich ... za Kolegą Młodzikowskim
Z modelem uprzedził mnie Kolega Jan Bednarczyk ... :( ale mam coś, też z W-wy Gł.Tow. :cool:
Jak kiedyś wspominałem, w sprawach wagonów jestem raczej "cienki", a już towarowych, to ...papierek :(
Niemniej jednak pozwolę sobie wkleić takie zdjęcie, wykonane przez mojego przyjaciela z Berlina, na które właśnie natrafiłem.
Zdjęcie to powstało przy okazji kilku specjalnie odbytych przez niego podróży pociągiem przez Polskę.
Tak by trochę pofocić przez okno, taka tam "partyzantka", bo skład międzynarodowy był nietykalny.

Tr203 i Ft.jpg

Wagon brankard 30 51 PKP 940 0198-1, manewrowany przez Tr203-5 (!), Siedlce 31.08.1969 fot.Klaus Kieper
 

piotrek092

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#67
Zielony,jak brankard PKP ,ale kto to wie ,chyba 70 latki wszystko pamiętający.Jest to jedyne /chyba /zdjęcie takiego wagonu w całości/ale tyle starczy, jak dla mnie/.Jak widać po dachu i braku okna w ścianie czołowej już po pekapowskich naprawach .Świetna fotka ,już wiem co wywalić ze swojego Ft .Dzięki p Prezesie TS.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#68
Kolega piotrek092 pisze że ten wagon na zdjęciu z roku 1969 jest zielony. Mam więc takie pytanie, od którego roku następowała zmiana kolorów wagonu typu Brankard z czerwonego na zielony?.
 

piotrek092

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#69
Przypuszczam ,ze to nastąpiło po 1968 czyli wraz z wprowadzeniem oznaczeń UIC .Choć podobno to nie było regułą/ takie opinie słyszałem/.Zobacz jak są malowane chociażby modle brankardów w ep 3 i 4,ale może ktoś inny moje przypuszczenia skoryguje.
 

Juras XR4Ti

Aktywny użytkownik
Reakcje
195 9 0
#71
Witam serdecznie
Jako że w latach zaawansowany jestem, to pamiętam, że w latach 60-tych w Warszawie, a konkretnie w Aninie wszystkie te wagony byłe czerwone. Dotyczy to bocznicy ZWARU w Aninie.
W latach 65-70 Ty2 dostarczał wagony na tą bocznicę, a potem Ls40 prowadziła je do Międzylesia. Jak pamiętam, a większość dnia w lecie bawiliśmy się właśnie tam, to zawsze brankard-a był w każdym składzie-był czerwony.

pozdrawiam - Juras
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#72
Taka ciekawostka z brankardem w składzie.
Praca pociągu zbiorowego. Brankard to inny typ niż ustalony w temacie ale pokazuje jego przeznaczenie, obsadę i pracę.
Na marginesie u tego użytkownika YT jest kilka fantastycznych filmów dotyczących kolei, proponuję obejrzeć.
Pewnie zaraz jak zwykle mi ktoś napisze, że to nie na temat, było lub bez związku proszę usunąć mój wpis.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki