• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BR94 firmy Kiss

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Czasami można kupić na rynku wtórnym model parowozu BR94 firmy Kiss Modellbahnen. Po przeróbkach głównie armatury i lamp może powstać wersja w barwach PKP o oznaczeniu TKw2.

TKw 2a.jpg TKw 2b.jpg TKw 2 c.JPG TKw2 d.JPG TKw2 e.JPG TKw2 f.JPG TKw2 g.JPG TKw 2h.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.274 61 2
#2
Niezwykle piękny model. Nie wiem czy Kiss oferował wersje z ep.II lub ew. I, które były by znacznie łatwiejsze do przeróbki na TKw2. W tym modelu jest juz dość dużo zmian wprowadzonych przez DB po II wojnie. Najbardziej rzuca sie w oczy podwyższona skrzynia węglowa. Jeśli to uda się usunąć bez szkody dla modelu to już połowa sukcesu. Dalsze zmiany to demontarz z lewej strony pompy wodnej z podgrzewaczem i na ich miejsce powinna pojawić się rura zasilająca (od inżektora w kabinie do zaworu zasilajacego z lewej strony przedniego zbieralnika pary). Lewa strona będzie wtedy dość łysa. Do tego jeszcze trochę drobniejszych zmian, których nie potrafie wymienić jednym tchem. Jeszcze pozostają drzwi dymnicy w tym modelu tez wersja powojenna DB, która poza brakiem centralnego zamknięcia ma jeszcze troche inaczej rozmieszczone zamkniecia na obwodzie. Jeśli dobrze się orientuję to wielkie polskie reflektory w TKw2 były montowane bardzo późno. Ogólnie temat TKw2 juz przerabiałem w skali słusznej w połowie :) i ten model pod wzgledem wersji (kocioł, kabina i klocki hamulcowe) najbardziej jest zbliżony do TKw2 109.
 

Andi_P

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Witaj Jacku, twoja wiedza będzie bardzo przydatna dla fanów skali 0.Myślę, że podzielisz się jeszcze swoim wiadomościami przy przeróbce innych parowozów. Pozdrawiam- Andrzej z Wałbrzycha
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#4
A to model BR94 firmy Gebauer w nieco innym wykonaniu (DRG) :

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.274 61 2
#5
Gebauer też całkiem piękny model. Wygląda na starszy model od Kissa. Podoba mi się "nitologia" na dolnej części skrzyni węglowej. Ten typ kotła najczęściej mozna było spotkać na niższych numerach TKw2. Zakres zmian do zrobienia podobny do opisanego wcześniej. W TKw2 z okrągłym dachem później też robiono "szyberdach" najlepiej podpatrzeć na nr 57 lub 114 zanim ten został "odbudowany" w Chabówce i omieszczono na dachu jakieś "coś" bliżej niewiadomego.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Parowozy 0
Parowozy 3
Parowozy 0
Parowozy 1
Parowozy 0

Podobne wątki