• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BR91 firmy Gebauer

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Czasami można kupić na rynku wtórnym model parowozu BR91 firmy Gebauer. Po przeróbkach głównie armatury i lamp może powstać wersja w barwach PKP o oznaczeniu TKi3.

BR 91 a.jpg
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#3
To są modele tylko na zamówienie, nie do sprzedaży w tej chwili.
Jak ktoś z Was chce mieć TKi3 to trzeba teraz zamawiać, potem będzie po herbacie. Mogę komuś zamówić doliczając kolejną sztukę do mojej zamówionej dzisiaj (II epoka).

Wcześniej (08/09-2014) zamówiłem u nich BR86 i BR74, zamówienia już pozamykane, dostawa ma być 2015.
Ich wcześniejsza produkcja jest uznana przez nimieckich fanów za bardzo poprawną, więc ryzyka nie ma. Model metalowy z elementami z tworzyw.
 
Ostatnio edytowane:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
#4
A kiedy można się spodziewać modelu w domu jeśli dziś zostanie zamówiony ?
Jaka byłaby cena tego BR91 ? Taka jak na stronie czyli 829 euro ? Jakaś zaliczka czy jak ? Rozumiem, że ten z II epoki najbardziej nadaje się na konwersję na TKi3 ?

Chyba jednak trzeba będzie wdepnąwszy w to zero zapoznać się z niemieckim językiem. No chyba że przekonam się do designu brytyjskich lokomotyw to przynajmniej język nie będzie barierą.

Co do BR86 i BR74 to gdzieś tam za pomocą googlowego tłumacza wyczytałem, że produkcja tych modeli została na razie wstrzymana ale może coś źle zrozumiałem.
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#5
Model MBW będzie miał dekoder dźwiękowy ESU 4.0 XL, zsynchronizowany generator dynamiczny dymu, figurkę maszynisty, naturalny węgiel, ciepłe diody LED.
Cena 829€ to super cena (dekoder ESU 4.0 XL kosztuje 170€, generator dymu 100€), nie trzeba płacić zaliczki, płaci się jak będą gotowe, ale zapłacić trzeba, bo teraz zawiera się umowę kupna. W Niemczech to działa prawnie, nie tak jak u nas, że ktoś zamawia, a potem się wycofuje - to nie przejdzie w Niemczech.

Model będzie pod koniec 2015 razem z BR23 i BR65.
Niestety BR74 i BR86 przesuwają się na 2016, więc zapewne będzie jeszcze szansa zamówić je w 2015 roku.
(II epoka oczywiście, bo nie ma przeróbek na DB, więc najbardziej się nada na PKP).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#8
Zamówiłem w MBW 3 sztuki BR91: jedną dla siebie, jedną dla Marka i jedna jest wolna, do wzięcia. Kto pierwszy wyrazi zgodę na zakup = umowa nabycia (bez możliwości wycofania) będzie ją miał. Może uda mi się zamówić bez niemieckich napisów...
 
Ostatnio edytowane:

Tchou-tchou

STEPHENSON Patrick
Reakcje
1 0 0
#9
Witaj,

Liczba BR 91 zostały podane do Francji w 1918 roku, jako hańbę wojny .

Łokci obiegu dla wielu firm . W 1938 roku , wzięli rejestracji 130 TB (SNCF) .

Wesołych Świąt dla wszystkich i dla wszystkich.

Patrick
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Parowozy 6
Parowozy 0
Parowozy 1
Parowozy 0
Parowozy 4

Podobne wątki