• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BR39 na Pt1 PKP

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Kolejna ciekawa informacja kolekcjonerska.
Firma Dingler w roku 1996 wypuściła krótką serię parowozów BR39. Jest niezmiernie trudno znaleść na rynku wtórnym ten model, stąd pojawienie się na eBay'u po raz pierwszy od 5 lat(śledzę eBay od początku mojego zainteresowania się skalą 0) zaskutkowało ceną 3.500 €. Mam ten model, ale kupiony w Sande od Detlefa Neuhoffa, który składał pierwszy egzemplarz próbny dla Dinglera, na szczęście kupiony przeze mnie za niższą cenę. Zdjęcia mojego modelu zamieszczę niebawem, a póki co to zdjęcia a aukcji na eBay - wersja DB z wiatrownicami Wittego.

$_57-2.JPG $_57-1.JPG $_57-5.JPG $_57-6.JPG $_57-3.JPG $_57.JPG $_57-7.JPG $_57-4.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
1.469 12 6
#5
Za dużo tych parowozów w Polsce nie było, bo aż 11 szt. Zostały oddane do NRD w 1956 roku. Więc raczej ten parowóz na PKP zbyt rozpoznawalny nie jest. Niemcy przejmując tabor PKP w czasie wojny nadali naszemu parowozowi PT31 numer 19. Ale parowozy PT31 wykonane już za okupacji dostały numer 39. Tak więc w użyciu były 2 typy parowozu 39, jeden 39-02 to był PT1 oraz 39-10, to był nasz PT31. wyprodukowany już za czasów okupacji. Bardzo żałuję że nie produkują naszego PT31, podpiął bym go do moich wagonów Orient Expresu. Ale może się doczekam.