• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny BR38 Lenz'a

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#21
Mam informacje od mojego kolegi który w tym roku wszedł w temat skali 0 (kupował w Niemczech) że firma Kiss podobno padła. Obecnie jest na rynku to co wyprodukowane ale już nic więcej nie będzie.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#24
Nie ten kolega nie udziela się na forum i raczej nie będzie bo większość życia spędził w Niemczech i i ma pewne trudności w pisaniu po polsku.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#25
Życie toczy się dalej .Jedna firma upada, druga wydaje modele. Po przeczytaniu posta kolegi HMG z 3 lutego 2017 roku o wydaniu tego parowozu z epoki DRG na zamówienie postanowiłem zamówić ten typ parowozu z tej epoki. Wczoraj pojechałem do Gdańska i w sklepie Modelmania odebrałem ten parowóz. Mam 5 wagonów towarowych z tego okresu oraz skład wagonów osobowych firmy MTH Orient Expres.
Zdjęcie0027.jpg
Zdjęcie0034.jpg
Zdjęcie0044.jpg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#26
Piękny model, choć na zdjęciach nie za bardzo widać szczegóły. Wagony Orient Express też są klimatyczne. Co prawda ta lokomotywa chyba raczej nie jeździła w składzie tego legendarnego pociągu, co nie zmienia faktu że taki skład pięknie pewnie prezentuje się w ruchu. Jaka jest długość pociągu z wagonami Orient Express i czy masz taki kawałek prostej aby cały się na niej zmieścił ?
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#27
http://forum.modelarstwo.info/threads/wagony-osobowe-ciwl-orient-express.41459/ Kawałek prostej to by się znalazł, tylko nie mam do wykonania zdjęć dobrego tła. Cała operacja przygotowania parowozu i tego jednego wagonu czyli powyciągania ich z pudełek i ustawienia do zrobienia zdjęć zajęła mi 20 minut, z chowaniem modeli z powrotem do pudełek 30 minut. Skład to byłby cztery wagony osobowe + parowóz, długości teraz nie podam bo zdjęcia były robione na szybko aby się pochwalić nowym nabytkiem, przypuszczam że ten skład będzie miał 3mb, jak nie więcej. Nie wiem czy taki parowóz prowadził skład Orient Expresu, ale te moje wagony mają datę rewizji jeżeli dobrze pamiętam 1934 rok, więc do epoki z której jest parowóz pasują.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#29
Życie toczy się dalej .Jedna firma upada, druga wydaje modele. Po przeczytaniu posta kolegi HMG z 3 lutego 2017 roku o wydaniu tego parowozu z epoki DRG na zamówienie postanowiłem zamówić ten typ parowozu z tej epoki. Wczoraj pojechałem do Gdańska i w sklepie Modelmania odebrałem ten parowóz. Mam 5 wagonów towarowych z tego okresu oraz skład wagonów osobowych firmy MTH Orient Expres.
Zobacz załącznik 754836 Zobacz załącznik 754837 Zobacz załącznik 754838
Elegancka lokomotywa. Chciałbym zobaczyć jak porusza się cały skład w tej skali. Może kiedyś się uda.
Gratuluję zakupu.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#32
Pawle. Powoli zbliżam się do 70, w tym wieku to myślę już bardziej o odpoczynku, ale nie od modelarstwa. Coś tam sobie dłubię przy taborze, wiem na co mnie stać, wykonanie nawet takiej makiety niestety przerasta moje możliwości. Ale dziękuję że wierzysz we mnie. Pozdrawiam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Parowozy 9
Parowozy 2
Parowozy 103

Podobne wątki