• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Br218 Trix 22221

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#1
Witam
Nie dawno kupiłem uszkodzoną lokomotywę Trixa Br 218 miała podobno uszkodzoną elektronikę.
Planowałem ja przerobic na sterowanie analogowe niestety okazało się że do silnika idzie aż 8 przewodów na wstążce a nie jak w konwencjonalnym silnik 2 przewody.Jak podłączyc do takiego silnika zasilanie?
Ktoś już miał poczynienie z takiego rodzaju silnikiem?
 
Reakcje
10 0 0
#2
Witaj
To jest silnik C-sinus taki jak w napędach twardych dysków.
Bez specjalnej elektroniki nie ruszy.
Steruje tym sekwencyjny układ scalony. Te same silniki mam w Marklinie.
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#5
Płytka będzie kosztowała ze 300zł znając życie.Próbowałem wstawic silnik Buhlera niestety jest zbyt wysoki i trzeba było by troszkę piłowac miejsce pod silnik.Już go próbowałem montowac ale wały kardana z jednej są niżej a z drugiej strony są wyżej i podczas jazdy strasznie to wszystko zgrzyta zwłaszcza na łukach.Słychac że nie współpracją mechanizmy tak jak powinny. Dlatego najlepszym wyjściem były by wstawienie orginalnego silnika z możliwością zasilania poprzez dwa przewody tzn konwencjonalny rodzaj zasilania a nie takie udziwnienia jak są w tym model.W każdym nowym modelu Trixa silnik jest zasilany poprzez wstążkę z 8 przewodami?Ten model jest z 2008r.
 
Reakcje
10 0 0
#6
Wejdź na stronę www.x-train.de tam znajdziesz wszytko na temat tych silników i na co można zmienić. Co prawda jest to strona Marklina ale trix to też Marklin tylko na dwa tory ,a silniki mają te same, różnią się tylko elektroniką.
 
OP
OP
Przemytnik

Przemytnik

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#7
Przejrzałem informacje na tej stronie.Nie za bardzo mi się do do czegokolwiek przydało .Brakuje tam modelu Br218 i oprócz silników C-sinus oraz dekoderów nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc w naprawie tego model.Nie potrzebnie go w ogóle kupiłem teraz żałuje mój błąd.Nie znalazłem na tej stronie silnika klasycznego który by mógł zastąpic ten który znajduje się obecnie w lokomotywie.Dziękuje za poświęcenie mi czasu i uwagi.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 6
Elektryka 5

Podobne wątki