• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR218 PIKO I BR218 ROCO- SĄ RÓŻNICE ?

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#1
A chodzi mi dokładnie o budę.... gdybym przełożył budę z piko np. SU-16 pkp do br218 roco czy budy by pasowały- tak na oko są takie same,ale czy wszystko pasuje w środku ?
Nie mam możliwości sprawdzenia w taki sposób (przełożenie budy), ale ktoś z Was ma taką możliwość
z góry dziękuję za odpowiedzi
pzdr
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#2
Rozczaruję Cię Michałku, ale niestety buda z Piko nie pasuje do modelu Roco i odwrotnie.
Swego czasu robiłem dla kogoś przymiarki i nawet jak przymierzałem budę starego Roco do nowego Roco, to musiałem przerabiać detale i światłowody bo były różnice.
Więc krótko pisząc, szkoda zachodu, lepiej spożytkuj energię przy makiecie :D
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#4
No niestety Piko ma montowaną budę do podwozia na śrubie, a Roco nieśmiertelny patent na zatrzaski, co już w tym momencie pochłonełoby zbyt dużo czasu na przeróbki, więc według mnie szkoda czasu, lepiej zdecydować się na kompletny model danej firmy, wiec działaj :grin:
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Myślę że sposób trzymania budy to nie problem. Przecież są inne patenty własne lub nawet kropelka ;)

Prawdziwym problemem jest linia podziału między budą a ostoją. W PIKO ostoja jest odlewana z balastem z metalu w całości a obudowa z tworzywa. W ROCO nie ma linii podziału i ostoja jest przedłużeniem budy wykonana z tworzywa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 26
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 7

Podobne wątki