• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR189, E189 Roco

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#1
Czy ktoś z Was ma jakikolwiek model wymienionej w temacie lokomotywy w wykonaniu Roco? Bo jeśli tak, to interesuje mnie kilka detali jej wykonania.
Tak na początek, to jak wygląda przednia szyba w tym modelu? Czy jest to, podobnie jak w Piko, element z już namalowanymi czarnymi ramkami, czy ramki tych szyb stanowią jednolity odlew z budą? Ewentualnie, prosiłbym o zmierzenie, jaka jest wysokość i szerokość tej szyby w Roco. Chodzi mi o wymiary elementu wyjmowanego z obudowy, stanowiący osobną część.
Może też ktoś z Was posiada ten model w wersji z czterema pantografami? Wtedy bardzo bym prosił o fotki dachu.


A teraz powód, po co mi to potrzebne.
Otóż, ostatnio firma Piko wypuściła model tej lokomotywy w malowaniu CTL. Prezentuje się on bardzo ładnie, jednak ma bardzo wiele uproszczeń. W modelach firmy Roco detale są odwzorowane na dużo lepszym poziomie. Dlatego wymyśliłem sobie, że może spróbować kupić model Roco, i przełożyć do niego obudowę z Piko. Oczywiście wymagałaby ona zapewne przerobienia jej wnętrza, oraz na pewno usunięcia elementów podwozia odlanych wraz z nią. Chodzi o to, by z modelu Roco wziąć najwięcej jak tylko się da, zaś z Piko tylko samą budę. Nawet przednia szyba w Piko jest nieodpowiednia, bo ma odlane z nią wycieraczki, które w lokomotywach CTL są w innym miejscu zamontowane, a w Roco jest dobrze i są to osobne elementy. Jestem też świadom tego, że i tak kilka rzeczy zostanie uproszczonych, bo na przykład barierki są odlane wraz z pudłem w Piko i nic już z tym nie zrobię, jeśli nie chcę niszczyć obudowy z zewnątrz. A tego właśnie nie chcę.

Poniżej zaś zdjęcie modelu Roco, wydaje mi się najbardziej odpowiedniego do przeróbki.
 

Załączniki

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#3
CoCu...z takimi przeszczepami to jest bardzo różnie. Ale w większości przypadków jest bardzo trudno dopasować budę do podwozia. Pamiętaj że co firma to inne mocowanie pudła, umiejscowienie balastu, rozwiązanie oświetlenia, a i bardzo często modele tego samego pojazdu dwóch firm potrafią się różnić o kilka milimetrów w każdą stronę. Tak więc proponuje ci obejrzeć model roco "rozebrany" zanim dokonasz zakupu. A nuż będzie pasował...choc szanse są nieduże.
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
101 0 2
#4
EDIT "Ja mam BR189 ROCO, powiedz zdjęcia czego konkretnie potrzebujesz"

Nie przeczytałem tekstu od początku ze zrozumieniem, ale oferta jest nadal aktualna.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#5
A. Karczewski, typ to raczej ten sam.
Piszesz, że ramka jest drukowana, czyli że na szybie jest namalowana, tak?
A co do wymiarów szyby, to na pewno tam jest 9mm wysokości? Bo w Roco jest tak z 11,5mm, a jeśli by to było tylko 9, to by wyglądało na niską i podłużną szybę. Ale skoro tak piszesz, to widocznie tak jest.
Za zdjęcie bardzo Ci dziękuję, ale jest nie za wielkie, i ciężko dojrzeć dokładnie szczegóły.

Grzeju, jestem tego wszystkiego świadom, ale spróbować pobawić się można, no nie? :grin: Tylko kwestia, by to co z zewnątrz się zgadzało, bo tego za bardzo przerabiać nie mogę. A we wnętrzu to zawsze można coś tam wymyśleć.

Badylek, proszę zrób ładne zdjęcie szyby czołowej i może też dachu, Tak od jednego skrajnego pantografu, do drugiego skrajnego. Pod warunkiem oczywiście, że masz wersję z czterema odbierakami. Chciałbym zobaczyć, jak idą te wszystkie połączenia WN na dachu i jak wyglądają i są rozmieszczone izolatory.

Ja narazie mam tylko taki pomysł, wizję. Ale muszę ocenić jakie są szanse nadania się modelu Roco do tego i czy jest w ogóle sens zabierania się za to, no i wydawania kasy na modele.
 
A

Adam-H0

Gość
#6
wzialem suwmiarke i masz racje ta szyba jest troche wieksza - moja lokomotywa ma 9,94 mm

i wiem dlaczego moja to pierwsza generacja tych lokomotyw
ta czarna to juz nastepna poprawili w orginale strefe zgniatania czy cos w tym rodzaju :???:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 8

Podobne wątki