• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR130-PYTANIE

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#1
Witam kolegów.
Mam takie pytanie ,a zarazem prośbę do posiadaczy modelu BR130/230 (potocznie zwanej -"Ludmiła") wyprodukowanych przez Roco,lub Trixa.
Jak w tych modelach jest rozwiązany napęd modelu? Czy ma to takie samo rozwiązanie jak w modelu Piko?
Proszę i będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Mile też widziane fotki z napędu Roco-Trixa:)
Jak zawszę wierzę w Waszą pomoc;)

Pozdrawiam serdecznie
Zbychu.
 
OP
OP
Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#5
WOLFIK DZIĘKI ZA FOTKI:) JESZCZE PYTANIE TO ROCO,CZY TRIX?

W modelach BR130 Piko rozwiązanie napędu z racji wieku (konstrukcja powstała za czasów NRD) jest siłą rzeczy archaiczne w stosunku do znacznie młodszej konkurencji.
MICHAŁEK TE "ARCHAICZNE" JAK TO NAZWAŁEŚ ROZWIĄZANIA SĄ CZASAMI ZBAWIENNE;)

Witam
Na czym polega Twój problem z tym napędem ?
SAMBOR NIE WIEM CZY TO PYTANIE BYŁO DO MNIE.... ALE JUŻ WYJAŚNIAM.
POTRZEBUJĘ NAPĘDU W WÓZKU TAK JAK TO JEST W MODELU BR130 PIKO ABY ZAADOPTOWAĆ TO DO INNEGO MODELU I DLATEGO TO PYTANIE.
ROZUMIEM,ŻE CZY ROCO,CZY TYRIX SILNIK BYŁ UMIESZCZONY NA ŚRODKU A NAPĘD NA WÓZKI ZA POMOCĄ WAŁÓW(n)
PROSZĘ JESZCZE INNYCH POSIADACZY W/W MODELI O JAKIEŚ FOTKI LUB OPIS -ŻEBY MIEĆ JASNOŚĆ
 
Reakcje
3 0 0
#8
WOLFIK DZIĘKI ZA FOTKI:) JESZCZE PYTANIE TO ROCO,CZY TRIX?



MICHAŁEK TE "ARCHAICZNE" JAK TO NAZWAŁEŚ ROZWIĄZANIA SĄ CZASAMI ZBAWIENNE;)



SAMBOR NIE WIEM CZY TO PYTANIE BYŁO DO MNIE.... ALE JUŻ WYJAŚNIAM.
POTRZEBUJĘ NAPĘDU W WÓZKU TAK JAK TO JEST W MODELU BR130 PIKO ABY ZAADOPTOWAĆ TO DO INNEGO MODELU I DLATEGO TO PYTANIE.
ROZUMIEM,ŻE CZY ROCO,CZY TYRIX SILNIK BYŁ UMIESZCZONY NA ŚRODKU A NAPĘD NA WÓZKI ZA POMOCĄ WAŁÓW(n)
PROSZĘ JESZCZE INNYCH POSIADACZY W/W MODELI O JAKIEŚ FOTKI LUB OPIS -ŻEBY MIEĆ JASNOŚĆ

Witam
Tak jak pisali koledzy jedynie BR 130 piko ma naped zamontowany na wozku ale jest to troche archaiczne rozwiazanie , pozostale roco brawa i trix maja silnik po srodku a naped przenoszony na wozki za pomoca walkow. Mozesz zrobic tak ze naped zostawisz na jeden wozek a w drugim usuniesz zebatki bedzie wolno poruszajacy sie ale nie wiem czy takie rozwiazanie Ciebie zadowoli . Ewentualnie BR 151 FLEISCHMANNA (model rowniez 6-cio osiowy) ma tez naped zamontowany na jednym wozki a jest duzo lepszy niz piko . Byly tez starsze modele ROWA (pozniejsze roco) z napedem na jeden wozek.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 10
Tabor 14
Tabor 25
Tabor 6
Tabor 10

Podobne wątki