• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR01 Trixa i PCM

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.341 37 2
#1
Czesc,
czy moze ktos gdzies sie spotkal z porownianiem 2 lokomotyw BR01 - Trix vel PCM?
BR01 Trix - 22020 z dzwiekiem, 22021 bez dzwieku
vel
BR01 PCM - 715 albo 716
ep. III, DB

chcialbym sobie sprawic ktoras z tych lokomotyw, ale nie moge sie zdecydowac, obie w podobnym przedzoale cenowym
obie z metalu
Trix jak zwykle jest chyba bardziej uproszczony* ale ma chyba lepszy silnik... Co prawda z tymi silnikami to roznie bywa, sa nowe modele, ktore jezdza tak samo glosnio jak roco z kardanem...
a o PCM to malo wiem, na fotach wyglada ladniej z przodu.
Moze moglibyscie cos poradzic...
a jak jest z dzwiekiem - zwlaszcza u trixa?? u pcm to chyba ESU 3.5?
z gory dzieki za opdowiedzi.

* swoja droga nie moge zrozumiec dlaczego, dla przykladu, omawiana BR01 Trixa w malowaniu DRG w porownaniu z nowa BR01 Roco wyglada jak stare Piko... dlaczego Trix tak skapi na szczegolach????
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#3
Jak dla mnie PCM... Absolutnie.

Spójrz na szczegóły... np. Przestrzenne cięgna otwierania klap wlewu wody, przestrzenne lampy na tendrze (nie odlane razem z pudłem), pokrętło na popielniku pod pomostami też przestrzenne, taborety dla obsługi w budce... i wiele innych.

Co do dzwięku. Tak jak piszesz ESU 3,5.... tylko że weź pod uwagę te 2 wielkie głośniki tendrze.

Silnik bezszczotkowy (prakycznie niesłyszalny).

Ja swego czasu kupiłem sobie 4 sztuki BR01 PCM-u...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 6
Koleje innych krajów 0
Koleje innych krajów 1
Koleje innych krajów 48

Podobne wątki