• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR 86 problemy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Witajcie od kilku dni mam spore problemy z BR 86 pikowskie
Poczatkowo zaczeła przerywac, zatrzymywac sie, trzba bylo ja "rozruszac" reka problemy z niskimi predkosciami.
Dzis wyczyscielm silnik, szczotki maja jeszcze ok 5 mm nie wirniku nie ma zwarcia moze ktos z was walczyl z czyms takim czyzby silnik umarł?

Za stojanem silnika jest taka tarczka która dotykaja szczotki moze ktos wie jak ona powinna byc dokaldnei ustawiona wzgledem stojana?

Cezary

Nowy użytkownik
Kiedys kolega dał mi do reanimacji 4 stare loczki koszmarki TT, objawy były podabne lub takie same. Popsikałem takim preparatem CONTACT do styków elektrycznych i ruszyły, co prawda z braku torów przytknąłem druciki. Potem jeszcze raz i chodziły już bez zająknięcia.
Polecam więc od przeczysczenia miejsc stykowych jak komutator i odbieraki prądu z szyn, dopiero potem decydować czy to silnik pada z powodu np. zestarzenia się izolacji uzwoeń.