• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR 80 na PKP

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#1
Witam.

Chciałbym kupić swoją pierwszą lokomotywę z PKP. Wybór padł na BR 80. W zestawie , który zamierzam kupić znajdują się kalki i tabliczki z PKP. I moje pytanie: Posiadam analogowe zasilanie . Czy ta lokomotywa będzie działać ?
Jest jakaś różnica w sposobie odbierania/przetwarzania prądu w przypadku analogu ?
I czy takowe lokomotywy pracowały na terenie Polski.

 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#2
Istnieje chyba teoria, że na jej bazie zbudowano TKh4 ale danych coś brak. W tym temacie muszą się wypowiedzieć fachowcy od PKP. Co do problemu z zasilaniem. Nie mam pojęcia jaki zestaw sobie wybrałeś, a od tego sporo zależy.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#4
Swego czasu popełniłem kilka błędów robiąc tendrzaki TKh4 na bazie BR80 Roco i bardzo dużo czasu minęło, zanim się dokopałem, że to czysta fikcja, bo TKh4 to był zupełnie inny tendrzak niż BR80.
Jeśli już chcesz mieć jakiegoś tendrzaka, który śmigał w Polsce, to proponuję model BR89 Fleischmanna, który jest świetną bazą pod np. TKh5.
Ponadto w dziale "Prawdziwa kolej" jest temat, gdzie jak na nasze warunki wyczerpująco opisano TKh4 jak i TKh5 - tego ostatniego są zdjęcia.
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#5
Swego czasu popełniłem kilka błędów robiąc tendrzaki TKh4 na bazie BR80 Roco i bardzo dużo czasu minęło, zanim się dokopałem, że to czysta fikcja, bo TKh4 to był zupełnie inny tendrzak niż BR80.
Jeśli już chcesz mieć jakiegoś tendrzaka, który śmigał w Polsce, to proponuję model BR89 Fleischmanna, który jest świetną bazą pod np. TKh5.
Ponadto w dziale "Prawdziwa kolej" jest temat, gdzie jak na nasze warunki wyczerpująco opisano TKh4 jak i TKh5 - tego ostatniego są zdjęcia.
A jakiś samowarek do 300 zł nówka, który jeździł w Polsce by się znalazł? Może być nawet używany. Mam BR 55 i BR 90? PIKO startowy
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#8
Poza tym że Tp 4 jest rozwojową wersją Tp 1 ten sam układ osi 0-4-0 i że są parowozami towarowymi ,to właściwie wszystko od wielkości kół po kocioł mówiąc w skrócie.
Proponuję żebyś sobie "wyklikał" to na pierwszych zdjęciach zobaczysz sporą różnicę między oboma parowozami. Jeżeli sięgniesz głębiej i poczytasz opisy obu maszyn zobaczysz jak wiele różni te dwie serie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#11
Stare Piko z lat 1980-tych, ale nie TKt3, a BR86, z którego dopiero ewentualnie można zrobić TKt3. Sam mam taki do sprzedania za mniej, niż 300...
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#12
Ciężko będzie kupić model parowozu i to jeszcze w barwach PKP po niżej 300 zł , może warto jest trochę poczekać dozbierać środków i dopiero wtedy na coś się zdecydować co zostanie w kolekcji na przyszłość a nie na chama teraz kupić coś za 300 zł co po jakimś czasie okaże się nie warte uwagi i chybionym zakupem.
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#13
Stare Piko z lat 1980-tych, ale nie TKt3, a BR86, z którego dopiero ewentualnie można zrobić TKt3. Sam mam taki do sprzedania za mniej, niż 300...
Też kiedyś miałem BR86 stare Piko i sprzedałem na allegro za 160zł.Nie wiem jakie zdolności manualne i wiedze w konwersji modeli ma kolega Tw53 dlatego dałem mu namiary na gotowy już model który będzie podobny do TKt3, wiadomo że od modelu za 300zł że można wymagać wiernego odwzorowania. Osobiście wolał bym dozbierać więcej pieniędzy i kupić sobie model Fleischmanna np.408602
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#14
Ciężko będzie kupić model parowozu i to jeszcze w barwach PKP po niżej 300 zł , może warto jest trochę poczekać dozbierać środków i dopiero wtedy na coś się zdecydować co zostanie w kolekcji na przyszłość a nie na chama teraz kupić coś za 300 zł co po jakimś czasie okaże się nie warte uwagi i chybionym zakupem.
Ciekawe co w tym jest "starociem" ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 29
Tabor 107
Tabor 0
Tabor 22

Podobne wątki