• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR 218 z dźwiękiem

Marek Brzezińsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich!
!W końcu udało mi się rozebrać moje BR 218, okazało się banałem, ale był to pierwszy lok którego rozbierałem stąd obawy - moje pytanie było czy da się zamontować sam dekoder dźwięku do fabrycznie zainstalowanego dekodera jazdy?
Pozdrawiam! z góry dziękuję.
Czy w ogóle występują na rynku same dekodery dźzwięku, bez dkodera jazdy?
 

Załączniki

OP
OP
Marek Brzezińsk

Marek Brzezińsk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
to wiem, jeżeli wymiana to myślałem o dekoderze Lenza seri Gold/możliwość ABC/, której nie ma ESU Loksound, stąd moje pytanie czy występują same dekodery dźwięku?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#7
Witam Korzystając z okazji ,że kolega zaprezentował swój dekoder ,mam pytani: Co można podłączyć do punktów pomiędzy podaniem prądu do dekodera?
 
A

Anonymous

Gość
#8
Wszystko! Latarnie uliczne, Oświetlenie domków, co tylko chcesz..... A tak naprawdę o co chodzi? Co chciał byś tam podłączyć?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#9
Bo ja kupiłem Taki dekoder za 15 zł okazyjnie a ,że nie miałem go gdzie wszadzić to wsadziłem do st44. I światła bym chciał zrobić tylko nie wiem do których można podłączyć i czy wogule można. A oryginalnych diód nie chce odlutowywać. czy ewentualne oświetlenie wwłączało by się klawiszami funkcyjnymi?
 
A

Anonymous

Gość
#10
No to nie rozumię o co Ci chodzi..... Jeśli masz taki dekoder to wiesz, że punkty, które zaznaczyłeś zasilają silnik. Jeśli nie chcesz ruszać oryginalnych diod to nie kombinuj z dodatkowym oświetleniem bo nie masz szans na to. Z Twoją wiedzą o elektronice, widzę,że jest cienko więc sam nic nie wymyślisz. Są możliwości zrobienia oświetlenia z tego deka ale niestety musi to zrobić fachowiec. Nie bierz tych słów do siebie, że się nie znasz bo nie musisz. Poprostu uświadamiam Ci, że sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje....
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#11
Wydaje mi się ([glow=red]Podkreślam "Wydaje"[/glow]) że nie do końca jest tak jak piszesz Bo: Punkty do których są przylutowane czarne kabelkami to punkty zasilania dekodera z kół. Wyjście na silnik jest z odwrotnej strony dekodera. Tak więc zostają nam 4 pola wolne po 2 po każdej stronie dekodera więc Czy można do nich podłączyć np. diode? i jak?
 

robertjanczak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
zajzyj na temat "dek za 100zl", dodalem tam fotki i maly opis jak dziala ten dek w takiej samej samej lokomortywie jak twoja. wyrzej przeczytane jest rozne z moim doswiadczeniem. lok jezdzil juz kilka godzin i nic sie nie spalilo, fakt sam dekoder grzeje sie odrobinke. ja jezdze na roco, ale o tym znajdziesz na poscie wspomnianym juz.
moja ogolna uwaga : za te pieniadze mozn przyjac ,ze niemy dotychczas lok sprawia nawet przyjemnosc, zreszta sam lok to tez zadna rewelacja zatem nawet do siebie pasuja.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 7

Podobne wątki