• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Br 17 lub Pk2

Qsma

Nowy użytkownik
Reakcje
0 2 0
#1
Witam koleżanki i kolegi.
Poszukuję modelu parowozu z niemiecka zwanego Br17 a w Polsce jezdzacego pod nazwą Pk2 .Chodzi dokładnie o model produkowany w szczecińskim Wulkanie o numerach 201-296 .Jest to wersja trzy silnikowa. wedle tej strony http://www.modellbau-wiki.de/wiki/BR_17 model taki nie istnieje ,a ja jestem pewien że kiedyś widziałem na aledeogo taki właśnie. Ma ktoś lub widział ten model parowozu?
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
#2
Nie jestem znawcą ale jesteś pewien że szukasz Pk2 a nie Pk3?
Maszyny produkcji Vulcana tworzyły pruską serię S10 z indeksem 2 a na DRG 17.2. "Die lokomotiven der PKP ..." podaje, że na PKP trafiła 1 taka maszyna.
Co do modeli to faktycznie chyba nie ma takiej maszyny ale wg mnie wizualnie najbliżej jest tu model Trixa (choć tak na prawdę to S10/BR 17).
Jeśli ktoś sprzedawał to prawdopodobnie była to przeróbka.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
K
Tabor 43
Tabor 5
Tabor 0
Tabor 5

Podobne wątki