• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR 132/232 w barwach prywaciarzy

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Z uwagi na to że mam wolne pudło tej lokomotywy, a przyszłe wagony 404W w barwach prywaciarzy trzeba czymś ciągnąć, zdecydowałem że przetestuję siebie i swoje umiejętności w malowaniu wolnej budy ;) Będzie jak znalazł kiedy przyjdzie kolejny model też pod przeróbkę.

Na pierwszy strzał poszło malowanie PCC , z uwagi na to że moja buda pasowała do tego malowania, a dodatkowo mam na to kalki :)
Proces zbyt łatwy nie był, ale udało się doprowadzić do końca...z małymi błędami ;)
Na początek mycie. Budę wyszorowałem w Wamodzie. Całość zeszła idealnie i wyjatkowo szybko. Moczenie i mycie Trwało to chyba z 20 minut.
01-BR 232.jpg
Potem poszedł podkład Mr Primer 1000
02-BR 232.jpg
Następnie zabrałem się za malowanie dachu i listwy....
03-BR 232.jpg
i to był błąd. Niestety nie dało się potem go dobrze zabezpieczyć i musiałem wszystko myć.
I znów od początku. Podkład i maskowanie tym razem dachu i listwy pod pomalowanie na niebiesko.
04-BR 232 (5).jpg
04-BR 232 (6).jpg
Potem było łatwiej. Mumifikacja boku pudła aby się dało machnąć dach ;) Lekkie naddatki farby udało się zetrzeć delikatnie wykałaczką ;)
04-BR 232 (9).jpg
Przed malowaniem na pomarańczowo całość dachu i listwy psiknąłem jeszcze raz podkładem i potem sru na pomarańczowo ;)
04-BR 232 (10).jpg
Na koniec zbiorniki... i lakier bezbarwny. Jak na mój pierwszy tak pomalowany model to jestem mega zadowolony. Musiałem robic lekkie korekty pędzlem, ale kompletnie ich nie widać. Może kiedyś na jakimś zdjęciu makro wyjdą....
05-BR 232.jpg
Teraz kalkowanie..... ale to za jakić czas


W międzyczasie jak powstawał model powstały dwa przypadkowe wzory malowania, które w sumie sa całkiem przyjemne dla oka ;)
04-BR 232 (3).jpg
04-BR 232 (8).jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#3
Teraz napisz jaki sprzęt został użyty.
(spray, aerograf itp. ;))
A co tu dużo pisać. Sprzęt w sumie nie specjalny...
kompresor to taki AS-186 ze zbiornikiem 3 Litrowym
http://allegro.pl/kompresor-aerogra..._unit_id=89aa5ec8-fe7c-4e8f-9d9f-3e045faa1de6
a pistolet to TG-180 z dyszą 0,2mm, a potem po awarii 0,3mm
http://allegro.pl/aerograf-tg-180-areograf-2-x-dysze-do-modelarstwa-i6793340322.html
Farby to Hataka
pomarańcz HTK-A705
niebieski HTK-A710
Lakier bezbarwny błysk to IDEA SPRAY
Matowy to będzie TROTON

Kalki od Andrzeja
http://www.kalkomanie.com/kalkomanie-1/1-220-1/1-220-z
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
#5
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#6
@Alex D aerograf spisuje się nardzo dobrze. Choć to jedna z niższyxh półek działa bez zarzutu. Ważniejsze jest aby nauczyć się mieszać farby i je nakładać.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Częstość włączania się zależy od tego ile malujesz i co. U mnie często w zasadzie. Czy głośny.... no na swój sposób tak....ale maluję w piwnicy więc to nie problem. Kiedyś stał w mieszkaniu i też tragediinie było.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#11
Teraz tylko czekam na nowy model BR 232 aby mieć gotowe podwozie z oświetleniem oraz kolejną kabinę pod EWR :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#15
Jeszcze dla mojej i swojej pamięci wrzucam fotki Lidmiły od wewnątrz....
Szyby bez imitacji kabiny. Najpierw wkładamy przednie szyby, a potem na zakładkę boczne.
20180225_160335.jpg
Potem wsadzamy imitację kabiny , która rozpoera szyby i je stabilizuje...
20180225_160310.jpg
Na koniec zdecydowałem że zrobie markery gdzie wypadają dziury montażowe kabiny. Dzięki nim będę wiedział gdzie podważyć kabinę...
20180225_160407.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 107

Podobne wątki