• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? BR 120

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#21
Przez takie podejście ludzie uciekają z forum.
Przez jakie podejście? Moje? Chciałem wytłumaczyć co i jak ma podłączyć. Ale jak mam wytłumaczyć nie widząc co jest wewnątrz? Może jest oryginalna płytka? A może nic nie ma i jest na krótko podłączone? Czy zostało coś z oryginalnego oświetlenia czy wszystko jest wyprute? Chyba dwa razy prosiłem o zdjęcia wnętrza a w zamian są fochy i zdjęcia z założoną budą.
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 11 0
#22
Heh, dziwne, pierwszy post mi się wyświetlił z 14 września 2022, nie widziałem wcześniejszych wpisów. Dziwne. Zwracam zatem honor i bez uraz :) Myślałem, że to pierwsze pytania. Jakieś zmiany na forum? Nie wyświetlają się numery postów, za to jakieś dziwne oceny po lewej stronie przy sygnaturce.
 
OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#23
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. Napewno skorzystam z Pana porad. Na tą chwilę model został ponownie umyty za radą jednej osoby która szczerze mówiąc miała rację że model został spitolony i tak jest. Został ponownie pomalowany, kolorystyka zostaje taka sama i farb użyłem tych samych. Wyszło to nieco lepiej niż za pierwszym razem, teraz kwestia delikatnej patyny ale muszę trochę uzbierać materiałówi jeszcze poczytać żeby nie upaćkać tego bezsensownie . Co do oświetlenia chciał bym wcisnąć 3 białe światła i z drugiej strony 1 białe i 2 czerwone. Kabiny nie będę oświetlał bo nie mam pojęcia jak mam to zrobić. W środku jest stara listwa napięciowa i do tego będę chciał podłączyć oświetlenie. Co do pyt Pana Adama nie szczelam fochów tylko lubię konkretną odpowiedź, a nie punktowanie za gramtykę czy pisownię. Bo wtedy forum mija się z celem. Szczerze mówiąc dostałem niejednokrotnie na tym forum fajnych porad modelarskich, chodź od dłuższego czasu mam wrażenie że poglądy się zmieniły. Jak kolega Ty-42-89 zaznaczył każdy kiedyś zaczynał i ma prawo mieć różne doświadczenie i umiejętności. Pan Ty42-89 fajnie odbopiedzialł dał konkretne wskazówki i to jest to. Nie naśmiewał się że nie ma przecinka czy ktoś zjadł literę czy kropkę. Tylko skupił na problemie. Dziękuję Panu za odpowiedź i jak ogarnę temat to pokaże co wyszło
 
OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#24
Witam
Małe zapytanie.
Mam już diody led smd i takie pyt mi się nasuwa, jaki muszę kupić rezystor, tylko proszę o takie proste wytłumaczenie bo zielony kompletnie jestem ,powiedzmy takie coś Rezystor 10K Ohm 0,25W jak to rozumieć i odczytać.
2 pyt. jak to połączyć szeregowo czy równolegle? I jeśli szeregowo to dlaczego i odwrotnie.
W sieci znalazłem taki schemat czy można go wykorzystać? Do podłączenia i dlaczego nie ma tam rezystor tylko stabilizator LP2950.
Dziękuję za informację i pomoc.
 

Załączniki

OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#25
Hej czy wie może ktoś czy sklep i strona internetowa Pana Kluby dalej istnieje bo chciałem coś kupić ale pokazuje mi że strona taka nie istnieje??
Dziękuję za informację jeśli ktoś wie coś pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 1
Mam pytanie 9

Podobne wątki