• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 BR 120 DB AG

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#1
Ostatnio (trwa to od ok. 2 lat) zafascynowała mnie BR120 kolei DB AG. Ale tak czysto estetycznie-odbiorczo :)
Jest może niespecjalnie wyjątkowa, ale wdzięcznie wygląda w różnych malowaniach i świetnie się prezentuje z różnymi składami osobowymi.
Proponuję wątek poświęcony tej właśnie lokomotywie. Wklejajcie zdjęcia różnych jej malowań. Dyskutujcie.
Na szczęście jest dostępna w H0 i jak będę kompletować skład w V lub VI epoce, to sobie ją sprawię :)

Na początek zapodaję kilka fotek. Łącznie z malowaniem "oranż Maerklin" :D , które dziś wypatrzyłem na "faceboku" :)
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#2
Ostatnio (trwa to od ok. 2 lat) zafascynowała mnie BR120 kolei DB AG. Ale tak czysto estetycznie-odbiorczo
...
Na szczęście jest dostępna w H0 i jak będę kompletować skład w V lub VI epoce, to sobie ją sprawię
A dlaczego nie w IV epoce, jak na piątej fotce? Moim zdaniem najładniejsze malowanie tej lokomotywy. Ja też mam do niej sentyment od kiedy tylko jej zdjęcia (a potem oryginał) zobaczyłem prawie 30 lat temu. Do tej pory uważam 120 za jeden z najładniejszych elektrowozów. Kilka moich fotek, ostatnia jeszcze w oznaczeniu Deutsche Bundesbahn na słynnym Hohenzollernbrücke w Kolonii w 1992 roku. Powinienem mieć gdzieś zdjęcia w oryginalnych, kremowo-czerwonych barwach (jak wspomniana wyżej fotka), ale są w formie slajdów i nie wiem, kiedy będę mógł je zeskanować.

17A_3281.jpg IMG_0403.JPG IMG_0405.JPG IMG_1560.JPG IMG_1561.JPG Scan191.jpg
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#4
Ja pamiętam prototyp w malowaniu czerwono-kremowym prezentowany na wystawie w Hamburgu w 1988 roku - to malowanie jak dla mnie było najładniejsze.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#5
A to zdjęcie, zamieszczone przez kolegę Krisa, to nie jest właśnie z tej wystawy? Może pamięć mnie zawodzi, ale wydaje mi się, że w tym malowaniu te lokomotywy (nie tylko prototyp) jeździły mniej więcej do początku lat 1990-tych. I chyba nawet mam taką fotkę, ale muszę to sprawdzić (nieprędko, niestety).
 

DBmati

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Niebieska BR120 :eek: Nawet o tym nie wiedziałem. Zawsze widziałem zdjęcia lokomotywy w malowaniu czerownym. Ale niebieskiej lokomotywy nie widziałem nigdy w życiu.
 
D

Docteur

Gość
#9
BR120 nigdy nie jeździła w niebieskim malowaniu (no chyba, że w podkładzie pod reklamę), a zdjęcie zamieszczone przez Krisa pochodzi z forum Stummiego i jest zwykłą przeróbką. Wystarczy spojrzeć na logo DB AG na boku lokomotywy - też ma niebieski odcień.
Model niebieskiej BR120 zrobił Maerklin jako żart primaaprilisowy.
Oryginalne zdjęcie (z Wikipedii zresztą) jako załącznik.
 

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#10
a zdjęcie zamieszczone przez Krisa pochodzi z forum Stummiego i jest zwykłą przeróbką. Wystarczy spojrzeć na logo DB AG na boku lokomotywy - też ma niebieski odcień.
.
Przeróbka, nie przeróbka, malowanie inne jest :D
A co do logo na boku, to nie byłbym taki pewien, czy jest niebieskie. Z tej perspektywy trudno ocenić to jednoznacznie...
 

DBmati

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
No właśnie. Teraz się zgadza, bo nie może być niebieska lokomotywa BR120. Niebieska lokomotywa całkiem prezentuje się fajnie, tylko szkoda, że zarząd nie malowali lokomtyw w pięknym malowaniu ;)
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#12
BR120 zarówno wersję prototypową jak i seryjną ma wydać w tym roku ACME. Póki co dostępne są całkiem przyzwoite Trixy i leciwe Fleischmanny.
 

DBmati

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Jak ACME wyda BR120, to będę musiał zbierać pieniądze. ACME robi cuda ;)

Jestem ciekawy, jak sprawują BR120 Trixy i Fleischmann. Jeśli ktoś posiada te modele, to niech poda recenzję;)
 
D

Docteur

Gość
#14
Mam model BR120.0 TRIXa ze starszej edycji, jeszcze z metalową budą. Jeździ bez zarzutu, a metalowe zębatki przeżyją chyba jeszcze kilka pokoleń plastikowych następców. Jedyny mankament to słabo widoczne oświetlenie, ale ten typ tak ma:)
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#18
Od 2005 roku dwie 120tki 501 i 502 noszą takie barwy i pełnią służbę dla DB Systemtechnik.
Warto też wpsonieć o jescze dwóch ciekawych BR 120 004 i 005 które dostały nawet swoją serią BR 752 i te same numery.
Służyły do testowania nowej technologi dla przyszłych lokomotyw głównie BR 101, a nawet hamulców szynowych dla ICE.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#19
Jeśli dobrze mi się zdaje, to w katalogu ACME na 2014 rok widziałem taki właśnie skład jak na powyższej fotce.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#20
Od 2005 roku dwie 120tki 501 i 502 noszą takie barwy i pełnią służbę dla DB Systemtechnik.
Warto też wpsonieć o jescze dwóch ciekawych BR 120 004 i 005 które dostały nawet swoją serią BR 752 i te same numery.
Służyły do testowania nowej technologi dla przyszłych lokomotyw głównie BR 101, a nawet hamulców szynowych dla ICE.
W 1992 roku dwa razy na stacji Herzogenrath na granicy z Holandią, udało mi się upolować jedną z tych doświadczalnych lokomotyw, oznaczoną 752 001.

img779.jpg
img780.jpg
img886.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 15
Koleje innych krajów 23
Koleje innych krajów 13

Podobne wątki