• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BOMBARDIER BLUE TIGER / VOSSLOH G 2000

OP
OP
W

wiygN1

Gość
#4
Wiadomości z pierwszej ręki:
:arrow: Blue Tiger bez dekodera dostępny od ręki na Allegro za 425zł.
:arrow: Blue Tiger z LokSoundem niedługo, może nawet za dwa tygodnie za około 740zł.
:arrow: G2000 w planach produkcyjnych na grudzień (czytaj: przed gwiazdką).
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#6
Model jest wykonany całkiem dobrze jak na firmę, która raczej do tej pory nie słynęła z jakości. Ciężki. 6 osi. Obręcze na biało! Dwie osie z ogumieniem. Gniazdo dekodera. Oświetlenie LED dwukierunkowe.

Sporo miejsca w środku. Dostęp do gniazda taki sobie.

Teoretycznie (podług instrukcji):
- zdjąć pokrywę przedziału maszynowego (4 zatrzaski)
- zdjąć kabiny (trzymają się dzięki bolcom i poręczom/zatrzaskom)
- odkręcić PCB
- wymienić zaślepkę na dekoder

Ale... PCB jest przytroczony do reszty aż trzema ;-) śrubkami... no i po co go całego odkręcać... i demontować aż dwie kabiny. Tak więc po zdjęciu przedziału silnikowego i jednej kabiny od strony dekodera odkręciłem jedną śrubkę podważając nieco PCB. Miejsca było na tyle, by wsunąć dekoder.

Demontując kabinę zapędziłem się nieco i odłączyłem od reszty czołowe elementy podwozia co nie jest konieczne do demontażu kabiny acz go znacznie ułatwia.

I jeszcze pudełko... dość nietypowe.
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
Witam wszystkich i pozdrawiam, do tej pory byłem biernym obserwatorem ale odnajdując taki wątek muszę wyjść z podziemia :)
Ale wracając do tematu mam Bluetigera od 2 tygodni, kupiłem go bez przekonania bo to jakieś "Mehano" i o dziwo zostałem mile zaskoczony jakością wykonania i właściwościami trakcyjnymi. Lokomotywa jest fabrycznie przygotowana do zainstalowania dzwięku co też od razu zrobiłem. Kupiłem dekoder LokSound micro (52858) i głośnik okrągły 13mm i to wszystko bez problemu zamontowałem do Bluetigera. Była to moja pierwsza lokomotywa z dzwiekiem i jak do tej pory jestem zadowolony, co prawda nie znam jeszcze wszystkich CV-ek ale prędzej czy pó¼niej to opanuję.
Poniżej zamieszczam fotki z montażu dekodera.


I jeszcze jedna uwaga dla przyszłych posiadaczy tego loka bo w instrukcji nic na ten temat nie znalazłem a mianowicie przed demontażem kabin sterowniczych należy odpiąć drabinki i wyciągnąć szkła reflektorów, ja tego nie zrobiłem i mam szkła do wymiany;-)
Pozdrawiam
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#9
jacolski napisał(a):
w instrukcji nic na ten temat nie znalazłem
Rysunek dotyczący montażu dekodera jest bardzo lakoniczny. To się Mehano ewidentnie nie udało.
jacolski napisał(a):
odpiąć drabinki
Wystarczy podważyć je nieco od spodu.
jacolski napisał(a):
szkła reflektorów,
Mi udało sie nie popsuć :) Będziesz zamawiał części zamienne w Art&Trade? Daj znać jak przebiegnie procedura.
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#13
Też mi się wydaje, że im się napisy pozajączkowały.

Swoja drogą, to ciekawe, czym będą się różniły G2000 Mehano i Hobbytraina? Hobbytrain to przemetkowane Mehano? Albo też Hobbytrain oleje sprawę jak Plassera czy inne podobne...
 
OP
OP
T

twardy1

Gość
#18
hugwa napisał(a):
Jaką wysokość mają obrzeża kół w tym wynalazku?
kurczaczki pieczone , dlaczego nie odpowiadacie na tak istotne pytanie.
Hubert jak nabędę to dam znać ale ze zdjęć wydaje mi się że są duuuuuuuże .
Po C40 będzie tuptać :-/ tak sądzę