• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bocznice z terminalem kontenerowym

Marcin Kempa

Aktywny użytkownik
Witam. Jako że na nowo zaczynam makietę, to proszę o uwagi. Niestety nie umiem działać zbytnio w SCARM, więc schemat najprostszy z możliwych.
U góry chcę plac z nawęglaniem i ładownią szutru. Na dole ma być tor postojowy(?). Z lewej terminal kontenerowy a z prawej dystrybutor paliwa i na końcu lokomotywownia. Na dole 2 tory główne.Proszę się nie przejmować odległościami tylko czy taki układ może istnieć.

untitled.jpg

snapshot.jpg

OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Aktywny użytkownik
Długość łączna 340 cm(4 x 85 cm). Jak za dużo to co innego? Paliwo to raptem jeden malutki dystrybutor. A układ może być?
faller-222194.jpg
[DOUBLEPOST=1384284531,1384283010][/DOUBLEPOST]Mattia nie doceniaj, zaproponuj coś :p

Alana

Aktywny użytkownik
Jezeli te 2 tory na dole to szlak to brakuje mi zeberek ochronnych na wyjezdzie z tej stacji. Mozna by zrobic cos takiego jak na rys
untitled.jpg
Moje poprawki na czerwono.
Co do punktu tankowania na przemyslowce to w swoim czasie widzialam jak to wyglada na Cementowni Ozarow i to co pokazales bedzie do tego pasowalo. Proponowalabym na koncu tego toru oznaczonego "tu spi stonka" dac mala szope - na wymiar stonki [niewiem czy w N juz macie] i o dlugosc loka blizej stacji taki dystrybutor paliwa.
Na Cementowni z tego co pamietam sam dystrybutor i zbiorniki paliwa byly ogrodzone plotem z wycieta dziura/furtka przed samym dystrybutorem natomiast nie pamietam czy byl tam osobny tor do tankowania czy moze stalo toto przy glownym wyciagowym.

OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Aktywny użytkownik
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Odpowiem:
Alana:
- tam gdzie proponujesz lokomotywownię(1) to chcę zrobić terminal z kontenerami i suwnicą(1 i 2 z lewej strony). Szopę chcę zrobić na torze z prawej strony (2) a przed nią kanał rewizyjny. Przy torze numer 4 chcę bocznicę wraz ze stanowiskiem do tankowania.

untitled.jpg

Hugwa:
- ma to być bocznica na szlaku. Stację planuję po drugiej stronie makiety.

hugwa

Moderator
Zespół forum
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Aktywny użytkownik
Tory główne szlakowe muszą być, bo jak pisałem, z drugiej strony będzie stacja i chciałem żeby z 2 stron było coś oprócz szlaku.[DOUBLEPOST=1384288932,1384287694][/DOUBLEPOST]Mattia smyku Ty nie popieraj, ale proponuj :)

mattia

Znany użytkownik
...Mattia smyku Ty nie popieraj, ale proponuj :)
Marcinku ! Jak bym się na tej zabawie z projektowaniem i planowaniem choć trochę znal , to z całego serca bym Ci cos zaproponowal , ale tu ani ...ani:(
Po prostu w temacie o którym nie mam pojęcia , raczej nie zabieram glosu , aczkolwiek nieraz wpadke tez się zaliczy ;) i potem jast ...:D.
Natomiast jeżeli chodzi o to co Ty i inni rysowali i projektowali , to dla mnie zawsze jest OK' .:)(y)

OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Aktywny użytkownik
No właśnie, że nie ma takich bocznic ;) Chciałbym coś fajnego do manewrowania i takie coś mi wyszło. Chciałem żeby to samodzielnie działało a kiedyś w przyszłości żeby się połączyło torami szlakowymi z pozostała makietą.[DOUBLEPOST=1384378474,1384377580][/DOUBLEPOST]
A takie coś?

untitled.jpg

Kris

Znany użytkownik
Oj nie gadaj :) Wujek google Cię nie looby? :)? Może zajrzyj na stronkę Adriana Karwata semaforex, ...tam są dziesiątki fajnych >>realnych<< planów stacji z bocznicami... :)

OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Aktywny użytkownik
Nie stacja! Stację chcę po drugiej stronie. Teraz myślę jak zrobić jakąś bocznicę która wychodzi ze szlaku. Najlepiej na jednym końcu z terminalem kontenerowym.