• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bocznica terminalu paliw płynnych

OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#41
Dzięki za miłe słowa :) narazie w budowie jest cała armatura ale dzieki za propozycje, nie omieszkam skorzystać z oferty :D
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#42
Jak sie uporasz z paliwem, :D to jest jeszcze temat :"CEMENTOWNIA" i jeszcze cos ale teraz niepamietam,chyba koksownia czy , bocznica kopalniana :D
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#43
Z początku w planach była cementownia, sklad węgla, paliw i drewna, magazyny i inne ale padło na paliwo :D Zanim to skończe to minie czasu a czasu :p
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#44
Witam. Chciałbym sie spytać czy dostane w jakimś sklepie modelarskim lub jest ktoś w stanie wykonać takie zasuwy kulowe jak na załączonym zdjęciu??
 

Załączniki

OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#47
mattia powoli powoli. narazie sam cos kombinuje :D koła z polistyreny, w środku kulka od łożyska rowerowego, trzpien z cienkiej plastikowej rurki i pokrętło z drucika miedzianego :D jutro pokaże jak to wychodzi
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#51
Gała napisał(a):
takie zasuwy kulowe jak na załączonym zdjęciu??
To co pokazałeś na zdjęciu to zasuwa nożowa , zawory kulowe zamiast pokrętła mają tylko rączkę (wajchę) bo do zmiany położenia wystarczy obrót o 90 st. Poza tym maksymalna dla nich średnica to ile się nie mylę chyba Dn100 (4") .
W instalacjach chemicznych bardzo często stosuje się przepustnice międzykołnierzowe , chyba byłyby najłatwiejsze do zrobienia w modelu.
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#54
Czy jest na forum osoba, która jest w temacie i pomoże mi odpowiednio rozmieścić armature, tzn nie wiem gdzie umiescic pompy i jak całosć porozmieszczac. Nie mam odpowiednich zdjęć wieć jest mi ciezko z całością
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#55
Gała napisał(a):
Nie mam odpowiednich zdjęć wieć jest mi ciezko z całością
Bo i trudny temat sobie wybrałeś , ze zdjęciami w sieci jest krucho , o robieniu zdjęć samemu niema mowy ze względów oczywistych - nikt Cię tam nie wpuści .
Zobacz te linki , trochę tam tego widać :
http://www.rafineria-trzebinia.pl/index ... lg_id=1004

http://www.orlenpetrotank.pl/index.php? ... _galeria=5

http://www.euronaft-trzebinia.pl/index. ... al=galeria

Na Twoim przykładzie potwierdza się "stara prawda" - najpierw dokumentacja , później budowa ;)
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#56
tkarkady Dzięki za pomoc ale te galerie juz przeglądałem. Przeszukałem siec pod róznymi hasłami i wciąż mało tego( nawet próbowałem w innych językach szukac ale ciezko cokolwiek znaleść). No nic, bede musiał zrobic to trochę na logikę i na intuicję.
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#58
To juz tez przerabiałem :D Zdjęcia nie są wystarczająco ostre by dopatrzec sie wszystkiego ale zawsze coś sie zobaczy
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#59
Gała - nie chciałbyś parę takich pokręteł? Pozostały mi z części dodatkowych od pewnych węglarek ;) Myślę, że jako pokrętła do zaworów mogą się nadawać ;) Średnica tj. ϕ=5mm
Napisz ile Ci jest potrzeba - jak będę tyle miał to pokryjesz tylko koszta wysyłki ;)
 

Załączniki

OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#60
ulala :D widzę, że koledzy forumowicze są bardzo hojni za co im chwała 8) Uriel Oczywiscie ze mi sie takie pokrętła przydadzą :) Przyjmę każdą liczbę jaka jest ci zbędna :) No oczywiscie ze nic za darmo, koszty pokryję bez żadnego ale :)

więc jesli jest cos komuś zbędne, a moze mi sie przydac, chętnie przygarnę :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 25
Buduję makietę 39
Buduję makietę 8
Buduję makietę 1
Buduję makietę 179

Podobne wątki