• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm bocznica szlakowa

qwerty

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
witam. Planuję budowę kilku segmentów, na których miałby się znaleźć p.o i początek bocznicy szlakowej. Mam pytanie, otóż czy to ustawinie sygnalizatórów jest prawidłowe, czy wjazd na bocznice ma byc na do mnie- ode mnie.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Bez tytułu.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#2
Przy takich bocznicach zwykle nie stosuje się w ogóle semaforów ani tarcz manewrowych. Wyjazd z bocznicy musi być zabezpieczony wykolejnicą lub żeberkiem ochronnym.
 
P

Paweł Piotr

Gość
#4
Kwestię prowadzenia ruchu do obsługi bocznic szlakowych oraz samą konstrukcję odgałęzienia tych bocznic od szlaku reguluje paragraf 33 instrukcji Ir-1 (R-1), a ponieważ jest on dość obszerny, nie będę tutaj go cytował. Proszę w pierwszej kolejności zaznajomić się z treścią tych przepisów i wybrać sobie jeden z trzech wariantów (A, B lub C), a dopiero potem konstruować odgałęzienie bocznicy od szlaku.
http://www.plk-sa.pl/files/public/u..._ruchu_pociagow_Ir-1__R-1_-_od_01.10.2016.pdf
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 2
Planuję 9
Ł
Planuję 35
Planuję 26

Podobne wątki