• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bocznica domowa

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#1
Witam

I ja w końcu mogę zacząć małe co nieco :) z racji warunków mieszkaniowych (blok), mam obecnie do wykorzystania 310 cm x 80 cm. Postanowiłem to wykorzystać jako miejsce pod mini dioramę, na której będzie stał tabor. Oczywiście całość
DSCN1676.JPG DSCN1677.JPG DSCN1678.JPG próba.jpg przejezdna, będzie się można pobawić manewrowaniem. Najważniejsze jednak, ze jest to poligon ćwiczebny dla mnie. Na tym kawałku planuje zmieścić lokomotywownie wachlarzową, elektrowozownie i bocznicę na wagony osobowe:) dwa długie tory na dole - to szlak.

próba.jpg


Całość składać się będzie z trzech modułów, które w przyszłości dołączą do dużego torta:)
Poniżej pierwsze malowanie i szutrowanie:)
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witaj :)

Ekspertem nie jestem ale czegoś mi brakuje na tej bocznicy. Przemyślałeś układ torów na wszelkie możliwe sposoby? Wydaje mi się, że na takiej powierzchni jaką dysponujesz, można by ciekawą dioramę z fajnym układem torowym. Pytanie za 100pkt..jak zjedziesz z bocznicy na szlak..? Po drugie: jeżeli planuje połączyć to z większym tortem to pomyśl nad wykorzystaniem torów szlakowych na zrobienie dłuuugiego peronu. Po trzecie: albo mi się zdaje albo strasznie ciemny kolor Ci wyszedł na torach. Może to tylko kwestia słabej jakości zdjęcia. Jakiego koloru używałeś do torów? I "zmieć" szuter z podkładów ;) Poza tym kibicuję w realizacji (y)
 
OP
OP
piterson

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#4
Witaj :)

Ekspertem nie jestem ale czegoś mi brakuje na tej bocznicy. Przemyślałeś układ torów na wszelkie możliwe sposoby? Wydaje mi się, że na takiej powierzchni jaką dysponujesz, można by ciekawą dioramę z fajnym układem torowym. Pytanie za 100pkt..jak zjedziesz z bocznicy na szlak..? Po drugie: jeżeli planuje połączyć to z większym tortem to pomyśl nad wykorzystaniem torów szlakowych na zrobienie dłuuugiego peronu. Po trzecie: albo mi się zdaje albo strasznie ciemny kolor Ci wyszedł na torach. Może to tylko kwestia słabej jakości zdjęcia. Jakiego koloru używałeś do torów? I "zmieć" szuter z podkładów ;) Poza tym kibicuję w realizacji (y)
Docelowo następnym modułem ma być głowica stacji i tam się będzie się łączyć szlak z torem z bocznicy:) Kolor ok:) na zdjęciach ciemny.... w rzeczywistości ciemny rdzawy brąz jak na używanej linii:). Kolory to mieszanka acryli Pactry - czarny i rust nanoszona pędzelkiem, aby nie była szyna jednolita - mieszane na szynie:), Szuter zostanie "zmieciony", a całość jeszcze przybarwiona pastelami:)[DOUBLEPOST=1364135117][/DOUBLEPOST]
Witam
Podoba mi się szuter. To jakiś fabryczny, czy własny wyrób? Przebarwiałeś go?
Kupiłem kiedyś, na alledrogo) - sprzedawał go jeśli dobrze pamiętam użytkownik Sir_kleks
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Znaczy się, że to co pokazałeś to dopiero pierwszy moduł z trzech które zaplanowałeś...to zmienia postać rzeczy. Szuter faktycznie zacny i to potwierdza trafność mojej decyzji o jego zakupie..tak myślałem że to produkt Sir_Kleksa :)

PS. Jak możesz to pokaż całe zaplanowane torowisko.
 

statom

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Przecież widać to na pierwszy rzut oka, że to całe 310cm...a ja wcześniej nie zauważyłem, na dole na szlaku leżą trzy Flexy i kawałek to jest około 310cm...Jeżeli tak to jak dla mnie słaby układ. Można zrobić coś lepszego na takim kawałku.
 
OP
OP
piterson

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#9
Przecież widać to na pierwszy rzut oka, że to całe 310cm...a ja wcześniej nie zauważyłem, na dole na szlaku leżą trzy Flexy i kawałek to jest około 310cm...Jeżeli tak to jak dla mnie słaby układ. Można zrobić coś lepszego na takim kawałku.
Niestety - w odległości 1/3 od lewej strony mam kawał ściany nośniej, która się wżyna w całość :( tak, że zostaje przesmyk o szerokości 30 cm :( to głównie ma być poligon ćwiczebny i ekspozytor taboru, ale chętnie przyjmę jakieś sugestie:):)[DOUBLEPOST=1364153788][/DOUBLEPOST]ten uskok już wyeliminowany - tutaj było akurat na świeżo - dociśnięte i schnie:)
 

Podobne wątki