• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja BMW Mercedes i Audi 1:18

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#1
Chciałbym zaprezentować moją kolekcję. Jej trzon stanowią Mercedesy. Większość z nich pokazał przemek77 więc zacznę od mojego najnowszego zakupu a Mercedesy zostawię na koniec. Będąc w delegacji w Niemczech nabyłem BMW 650i Gran Coupé F06 firmy Paragon. Kolor zgodnie z informacją producenta to Frozen Bronze. Model kupiłem za 39,95 euro (wyprzedaż). Oceniając stosunek jakość/cena był to bardzo udany zakup. Jakość porównywalna z Norev a cena niewygórowana po obniżce. Dobrze pomalowany, ładne dwukolorowe wnętrze, środek wykończony miękkim materiałem, drzwi, maska oraz bagażnik otwierane. Czego chcieć więcej?


20180909_124637.jpg
20180909_124830.jpg
20180909_124933.jpg
20180909_130412.jpg
20180909_123617.jpg
20180909_123853.jpg
20180909_130227.jpg
20180909_130021.jpg
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#7
Niedługo pojawi się alternatywa dla tych, którzy chcą mieć W220 w swojej kolekcji. Firma Otto w najbliższym czasie wypuści na rynek S55 AMG W220. Nie mam żadnego modelu z żywicy i nie miałem zamiaru kupować ale być może w tym przypadku zrobię wyjątek. Zdjęcie podglądowe ze strony club-ottomobile.com
s-l1600.jpg
s-l1600 (2).jpg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#10
Witam. Ta skala na tym forum nie robi "kariery" ale ja tez zbieram model właśnie w tej skali, ale raczej starsze "rocznikowo" samochody. Współczesne mnie tak jeszcze "nie kręcą";). Niemniej uzbierałeś fajną kolekcję(y)
Co do jakości modeli to osobiście wybieram modele firm AutoArt, Norev lub stare Kyosho czy też Otto choć i u mnie jest jak na razie jeden "rodzynek" z Maisto:LOL:
Ale trzymając się tematu kwestii jakości modeli to moim obecnym faworytem jest Norev bo jakość wykonania ich modeli jest bardzo dobra a stosunek tej jakości do ceny wręcz rewelacyjny. Za rozsądne pieniądze otrzymujemy wyśmienicie wykonane modele niczym w sumie nie odbiegające do jakości do której przyzwyczaiło nas na przykład Kyosho, które obecnie "schodzi na psy". Ich dwa ostatnio wykonane modele "starych mercedesów", które miały zagościć u mnie w kolekcji są tak paskudnie wykonane, że bliżej im do Maisto czy Bburago niż do tego co produkowali wcześniej, i tak jak szybko je zakupiłem, tak szybko je zwróciłem do sklepu w którym je nabyłem. Przyglądając się pokazanemu przez Ciebie w ostatniej prezentacji CLS-owi z tejże firmy widzę, że chyba faktycznie firma Kyosho zrezygnowała z jakości na rzecz taniej produkcji. Rażące jest spasowanie detali w tym modelu. Na przykład chromowane listwy pod oknami na drzwiach, odstająca od górnej krawędzi dachu przednia szyba a wykonanie reflektorów zupełnie przypomina już jakość Maisto czy Bburago.
Oczywiście inne modele, innych firm tez posiadają jakieś wady, tak jak dla przykładu w Norev-ie dość częstym zjawiskiem są drzwi w trochę innym odcieniu niż nadwozie, ale nie oszukujmy się, modele te są znacznie tańsze niż modele Kyosho a i tak w ogólnym porównaniu obecnej produkcji obu firm Norev deklasuje modele Kyosho. Wychodzi na to, że Norev przegonił Kyosho i chce dorównać AutoArt-owi ;) Fajnie by było;)
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#11
Witam. Ta skala na tym forum nie robi "kariery" ale ja tez zbieram model właśnie w tej skali, ale raczej starsze "rocznikowo" samochody.
Widzę po ilości komentarzy, że ta skala nie jest zbyt popularna na forum więc tym bardziej dziękuję za Twój komentarz. Ja sam trafiłem tutaj dzięki zdjęciom modeli w skali 1:18 więc może i moja prezentacja przyciągnie oglądających. A być może więcej komentarzy przybędzie w trakcie dodawania właśnie tych starszych rocznikowo samochodów.

Zgadzam się z tym co napisałeś o CLS Kyosho. Mam dwa egzemplarze tego modelu: jeden w domu, drugi w pracy. Nie widać tego na zdjęciu ale ten drugi również ma problem ze spasowaniem chromów. Z nowszych Mercedesów najbardziej podoba mi się właśnie pierwsza generacja CLS. Myślę, że ma ogromny potencjał na bycie youngtimerem z faktu bycia pierwszym czterodrzwiowym coupe. Choć niektórzy (jak np. Złomnik) twierdzą, że pierwszym czterodrzwiowym cuupe była Mazda 323F i nie sposób przyznać im odrobiny racji.
 

Załączniki

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#17
No taką "eSkę" posiadam ale tylko w skali 1:1 i nie ukrywam, że poluje na ten dokładnie model, więc zazdroszczę Ci go. Swoimi prezentacjami motywujesz mnie abym wreszcie założył temat z moimi Mercedesami w tej skali i czym częściej pokazujesz modele ze swojej kolekcji tym bliżej mi to stworzenia mojego tematu. Także już jestem zdecydowany ale teraz muszę zebrać się w sobie i porobić zdjęcia do swoich prezentacji. Tak, więc kibicuję, ogladam i podziwiam na razie twoje model i chyba wiem kto bedzie mi kibicował na pewno gdy pokażę swoje modele;)
Jest nas już tutaj kilku, którzy zbierają modele w tej skali, więc może być fajnie.
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#18
A ja zazdroszczę Ci takiego Merca w skali 1:1. Jeśli stworzysz swój wątek to oczywiście będę pierwszym obserwującym.
Tymczasem ta sama "eSka" W221 w wersji S63 AMG. Oczywiście Autoart Millenium. Ten model dodatkowo posiada siedzenia obszyte prawdziwą skórą.
s63 1.png
s63 2.png
s63 5.png
s63 3.png
s63 4.png
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#20
Znawcy pewno doskonale wiedzą a pozostałych warto poinformować, że W221 S500 od Autoart występuje również w wersji dealerskiej. Jakość wykonania jest niestety nieco gorsza niż w wersji Autoart Millenium. Brak możliwości otwarcia tylnych drzwi, gorzej wykonane wnętrze, brak dywaników w środku oraz w bagażniku. Na zdjęciach prezentuję uszkodzony model (bez gwiazdy i lusterek), który kiedyś był w mojej kolekcji.

s5003.png
s5001.png
s5002.png
s5004.png
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 0
Skala 1:18 9
Skala 1:18 2
Skala 1:18 25
Skala 1:18 78

Podobne wątki